AYNA DA SİZSİNİZ
Tarih: 5.5.2017 12:15:10 / 3754okunma / 0yorum
Bekir ALKAN

Şehrin şımarık gürültüsü yerini gecenin suskun karanlık celladına teslim etmiş günü. Düşünce yürüyüşe çıkmış, kendinin de vicdan çekilmiş sorguya bazı fikir sahipleri tarafından. Şehir, yalnızlığını yaşadığını zannetse de her perde bir gizeme açılır, her ev bir amaya döner, her sessizlik bir düşe gark olur. İşte başlar baş başa kendimizle kalışımız: ruhlar çırpınır, duygular depreşir, hesaplar kesilir, yalnızlıklar çoğalır, acılar büyür, aşk çizilir, kimse kimsesizliğe düşer, her yalan doğruyu arar doğruluğunu kanıtlamak için.
Gecenin içine yolculuktur, büyük bir boşluk doldurulur içinde ünlemler ve soru işaretleriyle her yanınıza üşüşen GERÇEK. Yıldızlar geceye ağlasa da karanlığın keyfi yoktur, gündüzü bekler. Kaldıramaz bu dramın mekanı olan şehri ve bu bir başımıza kalmışlığın zamanı olan geceyi. Karanlık, geceden doğmuş; her doğum gibi kutsanmış yıldızlarla. Ne de olsa Karanlık bir korkudur.
Her şey çizilir, her rol biçilir gecede. Yalnızlığımızda büyür bizim seçtiklerimiz. Yalnızlık sessiz bir senfoni olur. Duygu, yüreğin kınından; düşünce, aklın küfesinden çıkar. Varlığınızın içindeki her şey sarmaş dolaş olur
Her insan bir hikaye yazar gecenin esrik havasında üşüten çaresizliğinde. Umut yıldızlara adanmış kurbanlık bir adak olur, hayaller geceye söylenir. Uzağı yakın ederken gözlerimiz yürek ikliminde gezinir duygularımız.
Kim bilir neler yaşanıyor, neler yaşatılıyor bu gece de? Belki küçük bir sevinç ya da şuh bir kahkaha semayı dolduruyor; belki de bir umut filiz veriyor varlığın başkenti olan yürekte.
Bizler günü tüketirken vicdanın çilingiri olan ruhumuzu kaybetmeyelim. Kalp ülkesinin askerleri yapalım: doğruyu erdemi iyiliği sevgiyi umudu mutluluğu. Savunmasız olmasın kalelerimiz: yalana dolana hırsa. Dünya savaşsız ama biz savaşçı olalım içimizdeki adamlığın savaşını vermek için. cebimiz soğuksa gönüllerimiz zengin olsun, iyiliğin adı olmak için. Cebimiz sıcaksa elimiz tutan el olsun beraber yaşamak için. Varlığımız hicreti yaşarken hicrana dönmesin hüzün bizden uzak dursun kötüyü rehber yapan.
Hayat da peçe de sizsiniz. Sonun içindeki ayna da. Karanlık ta sizsiniz gündüz de siz. neyi seçtiyseniz hepsi siz. Toplamınız yaptıklarınızdır.
Sevgiyle ama hep “İYİ” kalın

Anahtar Kelimeler: AYNA, SİZSİNİZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Ömrümüze düşen pay (20 Nisan 2017 - Perşembe)
Yaşamın anlamı (13 Nisan 2017 - Perşembe)
Maviler Umuttur (06 Nisan 2017 - Perşembe)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler