Bugün, 17 Ocak 2022 Pazartesi

ERDEM ÖZCAN


Bandırmaspor evine şen döndü

Bandırmaspor, Tuzlasporla daha önceki yıllarda İstanbul’da 3 kez karşılaşmış ve üç maçtan da galip çıkmıştı.


Bandırmaspor, Tuzlasporla daha önceki yıllarda İstanbul’da 3 kez karşılaşmış ve üç maçtan da galip çıkmıştı. 
Bandırmaspor son maçtan da boş geçmedi. 4. karşılaşmadan da 3-0’lık bir skorla ayrıldı. Demek ki Tuzlaspor’a şansı mı tutuyor diyeceğim ama Bandırmaspor istekli ve etkili oyunuyla galibiyeti gerçekten hak etti. 
Borda beyazlı ekip her zamanki gibi oyuna başlar başlamaz baskı kurdu. Ve bu baskının meyvesini 20. dakikada gördü. Arkadaşlarına yardım için savunmaya gelen Landel’i bir anda orta sahayı geçtiğini ve Keny’e asistini gördük. Çok güzel asisti Keny gol olarak değerlendirdi. Yani asistin hakkını vermiş oldu. Dk 0-1. 
20. dakikada gelen bu gol bana göre erken sayılır ki, takımın daha rahat oynamasına neden oldu. Nitekim Guido Koçer attığı 2. gol de bu rahatlamanın bir meyvesi sayılır. İki gol arasında sadece 10 dakika fark vardı. 
Golden sonra da Bandırmaspor akınları durmadı. Baskılı oyununu sürdürdü. Bu arada atılan gol ofsayt sayıldı. Borda beyazlılar 2-0 dan sonra da çok dikkatli bir oyun sergileyince maç çok zevkli hale geldi. 
İKİNCİ YARI 
Bu yarının en ilginç pozisyonu Keny’in 3 adımdan topu kale yerine havaya göndermesiydi. Kale önünde 3 adım kala vurduğu top nasıl oldu da kale yerine havaya gittiğine zaten o da şaştı kaldı. 
Sonrasında 2-0 dan sonra ev sahibi ekip hücumu düşünmeye başladı. Ataklarını çoğaltınca Tuzlaspor golü de buldu ama yan hakemin ikazıyla gol iptal edildi. Fakat maçı televizyondan naklen anlatan sunucu ofsayt kararını beğenmedi herhalde ki “VAR incelesin isterdim, ilginç bir pozisyondu” dedi. 
60. dakikadan sonra ise savunmadan hızlı çıkan bordo beyazlılar karşılaşmanın en çalışkan oyuncusu Landel ile skoru 3-0’a getirince TV sunucusu bu kez “ofsayt yok” dedi. Yani televizyon sunucusu sanki “VAR” hakemiydi. 
Tuzlaspor atakları giderek çoğalıyordu ama bir yere kadar; mesela 18 civarında sanki duvara çarpıp geri dönüyordu. Tuzlaspor’un en tehlikeli atağını da Okan kaleye girmekte olan topu tam da çizgide önleyince ev sahibi ekip bir golden oldu. 
Etkili oyunuyla rahat bir galibiyet alan Bandırmaspor emin adımlarla zirveye doğru tırmanmaya başladı. 

  • Pazartesi 8.8 ° / -0.4 ° Bulutlar
 • Salı 4.7 ° / -0.8 ° Hafif yağmur
 • Çarşamba 3 ° / -4.1 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  2.088%0,74
 • DOLAR

  13,4538% -0,48
 • EURO

  15,3806% -0,31
 • GRAM ALTIN

  789,41% -0,03
 • Ç. ALTIN

  1302,5265% -0,03