316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

ERDEM ÖZCAN


Bandırmaspor farkı kaçırdı 1 puana razı oldu

...


TFF 1. Lig yanında Türkiye Kupası’nda son 16’ya kalan Bandırmaspor çekilen kurada Sivasspor ile eşleşince gece oynanacak Menemenspor maçı neredeyse unutuldu, Sivasspor maçı konuşulmaya başlandı. 
TFF 1. Lig ve Türkiye Kupası gibi 2 kulvarda top koşturan Bandırmaspor’a başarılar dilerken gece oynanan Menemenspor maçında yine bir duran toptan yenilen gol yüzünden deplasmanda alınacak 3 altın puan yerine 1-1 berabere biten maçta alınan 1 puana razı olduk. 
Halbuki forvet biraz becerikli olsaydı gol yağmuru yağabilirdi. 
Geçen hafta Denizlispor karşısında hem de evinde, ilk yarıyı 3-0 önde bitiren Bandırmaspor ikinci yarıda 4 gol birden yemesi sonrası karşılaşmadan 4-3 mağlup ayrılmanın şokunu atlatması için bu karşılaşmadan en azından beraberlikle ayrılması gerekiyordu. 
Yine böyle bitti ama işte yine gereksiz yapılan bir faul yüzünden kullanılan duran toptan bitime 6 dakika kala yenilen gol nedeniyle galibiyetle bitmesi beklenen karşılaşma beraberlikle sonuçlandı. 
Bandırmaspor maça sakin ve dikkatli başladı. Topun hakimi ve daha çok çeviren Bandırmaspor ev sahibi ekibin kalesinde daha çok görüldü ve baskısı ilk yarı sonuna kadar devam etti. Ancak kaleci Gökhan’la fazla oynamaları daha fazla hücum yapmalarını engelledi. Gerek var mıydı, bana göre; bir-iki pozisyon hariç hiç gerek yoktu. Oyunun hızını kesiyordu. Halbuki Bandırmaspor oyunu hızlandırdığı sürede daha başarılı oluyordu. Nitekim ikinci yarıdaki hızlı oyun beklenen golü getirdi. Daha fazlasını da atabilirdik. 
İkinci yarıda daha çok ileriye oynayan Bandırmaspor, Menemenspor’a göre daha fazla gol pozisyonuna girdi ama sadece birini değerlendirebildi. Yenilen golde her zaman takdir ettiğim Gökhan’ın hatası vardı. Topun gelişini sadece seyretti. 
Maç sırasında ise hiç beklenmeyen olaylarda spor yerine kaba kuvvet hâkim olmuş. İddiaya göre bazı Menemenspor yöneticileriyle bazı taraftarlar Bandırmaspor yöneticilerine saldırmış. Utanç verici olaylar sonunda 2 Bandırmaspor yöneticisi hastaneye kaldırılmış. 
Hâlbuki sahadaki futbolcular zor pozisyonlarda birbirlerine yardımcı oluyorlardı. Kaba kuvvet ve spor… 
Hiç birbiriyle uyum sağlıyor mu? 
  • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
 • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
 • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar
 • BIST 100

  2.439%-0,49
 • DOLAR

  16,2057% -0,88
 • EURO

  17,4561% -0,59
 • GRAM ALTIN

  967,83% -0,49
 • Ç. ALTIN

  1596,9195% -0,49