Bugün, 17 Ocak 2022 Pazartesi

ERDEM ÖZCAN


BANDIRMASPOR GÜLE OYNAYA

...


Güzel bir havada oynanan maçta Bandırmaspor güçlü rakibi karşısında gerçekten galibiyeti hak eden bir oyun çıkardı. Zaman zaman zorlansa da savunmanın dikkatli ve zamanında müdahaleleri Samsunspor’a gol imkânı vermedi. 

Güzel hava dedik ama tabi o bizim Bandırma’nın meşhur poyraz rüzgârını saymazsak. 

Olsun biz alışkın olduğumuz için rüzgâr varmış yokmuş pek fark etmiyor. Bandırmaspor oyuna kendinden çok emin başladı ama cılız birkaç akından sonra 3. dakikada kalesi önünde Samsunspor’un atağı tehlikeli oldu. Her iki takımın kaçırdığı pozisyonlara bakacak olursak Bandırmaspor’un kaçırdığı gol pozisyonları hem daha fazlaydı hem de gol olma şansı daha çoktu. 

Mesela 9. dakikada frikikten atılan topu önünde bulan 2 oyuncumuz kale önünde topu ıskaladı. Bu gol de kaçar mı dedirttiler. Mesela, Caner’in şutu direğin dibinden dışarı gitmesinde sonra 12. dakikada meydana gelen tehlikeli pozisyonu Samsun kalecisi engelledi. 

15. dakikadan sonra sık sık meydana gelen fauller oyunun hızını kesiyordu ama oyuncuların iyi niyeti son dakikadaki tartışma hariç, fazla sorun olmuyordu. Bir süre oyunun ateşi adeta sönmüş gibiydi. Neyse daha sonra hızlanan maçta Landel 31. dakikada gol pozisyonundan istifade edemedi. Önce Bandırmaspor ardından Samsunspor atıyordu. 

Landel için bir not yazmak gerekiyorsa, bazen sahada basmadık yer bırakmayan golcü oyuncu bu kez sıkı markaj altındaydı, onun için bir kez ciddi bir gol pozisyonuna girebildi. Ama yine de faydalı işler yaptı. 

Bandırmaspor’un Akabueze ile frikikten attığı ilk gol bir sanat eseriydi adeta. 

18 dışından frikikten önündeki 5’li baraja rağmen adeta iğne deliğinden geçirdiği top önce direğe sonra ağlara gitti gol oldu kaldı. 45+3 (1-0) 

İkinci yarıya borda beyazlı ekip ilk yarının aksine daha hızlı başladı. Ancak bu hız çok kısa sürdü. Bandırmaspor kısa verkaçlarla gitmeye çalışırken kaptırdıkları toplarla konuk ekip çok tehlikeli oluyordu. Bunda rüzgar altında oynamanın da etkisi vardı. Nitekim 55. dakikada bordo beyazlı savunma önemli bir tehlikeyi önledi. 

Bandırmaspor'un bu cılız akınlarına karşı rüzgârı arkasına alan misafir ekip çok daha fazla akın yapıyordu. Top daha çok ev sahibi takımın sahasında oynanmaya başladıktan sonra Bandırmaspor kendine geldi. Savunma çok iyi kapanıyor Samsunsporlu oyuncuların adeta elleri ayaklarına dolaşıyor, tam bir panik havası yaşıyorlar derken kalelerinde 2. golü gördüler. 

Bandırmaspor’un attığı 2. gol de seyri çok zevkli ustaca atılan bir goldü. Sağ taraftan hızla gelen Okan önündeki Keny’e verdiği topu Keny ince bir hesapla kaleciyle direk arasından ağlara gönderince Samsunspor’a yapacak başka bir şey kalmamış kaderine razı olmuştu. 

Bandırmaspor aldığı 2-0 galibiyetinin ardından haftaya Boluspor’a misafir olacak.  • Pazartesi 8.8 ° / -0.4 ° Bulutlar
 • Salı 4.7 ° / -0.8 ° Hafif yağmur
 • Çarşamba 3 ° / -4.1 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  2.088%0,74
 • DOLAR

  13,4538% -0,48
 • EURO

  15,3806% -0,31
 • GRAM ALTIN

  789,41% -0,03
 • Ç. ALTIN

  1302,5265% -0,03