Basın toplumun müşterek sesidir
Biz basın mensupları kamu adına görev yapan kişileriz.
Tarih: 13.10.2017 16:30:48 / 568okunma / 0yorum
Süleyman ÖZAYDIN

Biz basın mensupları kamu adına görev yapan kişileriz.
Ulusal ajansların ve gazetelerin metropol kentlerde bulunan bürolarında genellikle muhabir sayısı çok olduğu için görev paylaşımı yaparlar. Adliye, emniyet, spor, belediye, valilik gibi, bu az nüfusa sahip iller ile ilçeler de bir veya iki muhabirle bu alanların hepsine bakmak zorunda kalırlar.
Hele bizim gibi küçük ilçeler de bu işin zorluğu çok daha fazla hissedilir. Nüfus az olduğu için haber akışı da oldukça azdır, çünkü haber alma ağlarınız oldukça dardır. Kendi girişim ve tecrübeleriniz ile haber bulmaya çalışırsınız, zaten yazdığınız haberlerden dolayı da bazıları sizin yanınızda dururken diğer kısım da sizi eleştirir.
Sonuçta yaptığımız işin kamu yararına olduğuna yürekten inanıyoruz ve bu nedenle yazmaya çalışıyoruz. Sağ olsunlar bazı kurumlardan bu konular da yardım alıyoruz, yaptıkları çalışmaları bizlerle paylaşmaya çalışıyorlar. Mesela bir belediyeden meclis toplantıları başta olmak üzere birçok konuda varsa yaptıkları çalışmalardan bilgimiz olmuyor. Meclis toplantıları aslında halka açık olur, Belediye Başkanı seçildiğinin ilk meclis toplantısını düğün salonun da yapmıştı, sonrasında ne düşündülerse, başkanlık odasında meclis toplantıları yapılmaya başladı. Tabi makam odasında meclis üyeleri ve toplantıda görevi olan birim müdür veya personelin dışında zaten yer de bulmanız biraz zordur. Oysa meclisteki görüşmelerin alınan kararların Manyas halkının bilmesi gerekmez mi? Ama bizim hiçbir meclis toplantısından haberimiz olmuyor, bugün de olmadı, daha önceki başkanlar döneminde de nedense yok sayıldık. Biz gazeteye bir şekilde haber buluruz, sıkıntı yok, ancak sizin koskoca belediye de bu işleri takip edecek bir personeliniz yoksa söyleyecek bir sözümüz de yok. Bugüne kadar hiçbir kurumun haber konusunda ki çağrısına gitmemezlik yapmadım, hiçbir çağrıya kulak tıkamadım. Ama çağrılı olmadığım, haberim olmayan bir toplantıda veya etkinlikte bulunmam da beklenemez. Sonuçta takdir sizin, biz hancıyız, sizler yolcusunuz, sizler nasıl uygun görürseniz öyle yapın.
Sevgiyle kalın.

Anahtar Kelimeler: Basın, toplumun, müşterek, sesidir
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN ÖNEMİ (23 Ocak 2019 - Çarşamba)
Emniyet Kemeri (17 Ocak 2019 - Perşembe)
Huzur ve Güven (29 Aralık 2017 - Cuma)
Değermiy di? (31 Ağustos 2017 - Perşembe)
Üretmek ve sigorta (10 Ağustos 2017 - Perşembe)
Manyas usulü yaya kaldırımı işgali (22 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Termal Su ve Huzur Evi (12 Temmuz 2017 - Çarşamba)
Anlayan beri gelsin! (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Bu sorumsuzluğa artık bir son verilsin! (05 Temmuz 2017 - Çarşamba)
Kentin giriş ve çıkışı çok önemli (06 Haziran 2017 - Salı)
Uzman Doktor yoksa vur kilidi kapıya! (30 Mayıs 2017 - Salı)
Sağlık Bilinci (08 Nisan 2017 - Cumartesi)
Hobi Bahçeleri oluşturmak (24 Mart 2017 - Cuma)
YÜREĞİ BU KENT İÇİN ATANLAR (28 Ocak 2017 - Cumartesi)
Gün Birlik Olma Günüdür (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler