Erdek’te bir değişik siyaset!
Erdek’te bir değişik siyaset!
Tarih: 18.11.2014 16:44:11 / 2356okunma / 0yorum
S. Taygun ERTAN

Sevgili okurlarım, periyodik olmasa da sizlerle belirli aralıklarla beraber olmayı sürdüreceğim.
İlçemizde çok sık aralıklarla değişik olaylar yaşanıyor. Siyaset ritmini bozmadan devam ederken, akıl almaz durumlarla karşılaşıyoruz.
Bir yanda Erdek AK Parti İlçe Teşkilat grubu, bir yanda Cumhuriyet Halk Partili Erdek Belediyesi, diğer bir yanda ise Milliyetçi Hareket Partisi.
Hadi AK Parti İlçe Teşkilatı ve CHP’li Erdek Belediyesi grubunun savaşına, atışmasına alıştıkta, peki Milliyetçi Hareket Partisinde neler oluyor? Kendi içindeki savaş nedir? Onu anlamakta zorlanıyorum.
Bakınız, geçtiğimiz 30 Mart seçimleri öncesinde MHP Erdek’te büyük bir atağa kalkıyormuş gibi yaptı. Kalkıyormuş gibi diyorum! Çünkü yapmadığını veya yapamadığına bizzat tanık olduk.
Seçim günü geldi çattı. MHP adayı 2442 oyla ancak 3. sırada çıkabildi. Belediye meclisine gelince, birinci sıradaki adayı CHP eski üyesi, Erdek Gedeve-Kastri-Mangırcı İmar Platformu Başkanı Eczacı Sedat Önder meclise bile giremedi.
Seçim geldi geçti, peki bundan sonra MHP camiasında neler yaşanıyor? İşte! Erdek MHP`de asıl karışıklık seçimde sonra başladı.
Şükrü Mercan’ın ilçe başkanlığından istifası ile MHP İlçe Başkanlığına belediye başkanlığı seçimini kaybeden Z. Haluk Nazlıoğlu ikinci kez getirildi. Tabii bu tercihte anormallik yok. Çünkü şu anki Belediye Başkanı Hüseyin Sarı`nın, 2009 seçimlerini kaybetmesini takiben CHP İlçe Başkanlığına getirilmesiyle eş değer.
Ancak Nazlıoğlu aniden parti başkanlığından istifa etti. Kendisine göre haklı yönleri olabilir. Ancak, her fırsatta Türk Milliyetçisi olduğuna vurgu yapan, aday olduktan sonra da, bu partiye inanan ve gönül verenlerin oyunu isteyen Nazlıoğlu’nun, birilerinin talimatı ile bırakınız ilçe başkanlığından istifasını, parti üyeliğinden de ayrılması beraberindeki kaosun ilk işaretini veriyordu.
Nazlıoğlu’nun partisinden ayrılma gerekçesi olarak “25 yıllık aile dostum bu partiye kırıldı (S.P’i kastediyor) bahanesini öne sürmesi, MHP Erdek İlçe teşkilatını yok saymak değil de nedir?
Nazlıoğlu, hızını kesmedi ardından parti binasını boşalttırdı. Kişilik olarak çok saygı duyduğum Nazlıoğlu büyüğümün bu yaptıklarını görmezden gelebilmemiz mümkün değil.
MHP İlçe Teşkilat binası kapandıktan sonra ise ilçemizde, bu kez Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Erdek Temsilciliğinin devreye girerek, hızlı bir şekilde çalışmalarına başladığını gördük.
Temsilciliğe Ali Necat Simitçi’nin getirildiği günü bugün gibi hatırlıyorum. Simitçi, döneminde Erdek Ülkü Ocağı belki de tarihinde hiç yapamadığı kadar birçok sosyal ve kültürel etkinlik faaliyetlerine imza attı. Ali Necat Simitçi, nede yönetimi takdir edileceklerine, üstlerinden gelen emirle görevlerinde ayrılmak zorunda bırakıldılar.
Ali Necat Simitçi ve yönetimi üstlendikleri görevlerinden niye istifa etti veya ettirildiler?
Sevgili okurlar; 30 Mart 2014 seçimlerinde MHP’den Erdek Belediye Başkan adayı olan Haluk Nazlıoğlu, teşkilatına ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Erdek Temsilciliğine hep yardımcı oldu. Ancak son yaşanan Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Başkanı rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu`nu anma ziyareti ilçemizdeki MHP ilçe teşkilatını ortadan ikiye böldü.
Yazıcıoğlu`nun, kabir ziyaretine Nazlıoğlu önderliğinde ilçemiz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve yönetiminin katılması Ocak Başkan ve yönetiminin sonunu getirdi. Ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Erdek Temsilcisi Simitçi görevden alınarak yerine Murat Koç atandı.
Şimdi soruyorum… İlçemizde, Ocak Temsilciliğini kuran Ali Necat Simitçi ve beraberindeki yönetici arkadaşları kullanıldı mı? Kullanıldıysa kim veya kimler tarafından hangi gerekçelerle kullanıldılar?
İşte Sevgili okurlar, yazımın başında belirttiğim gibi hangi siyasi parti olursa olsun, insanlarımız birilerinin geleceği adına kullanılıyor.
Sonuçta istekleri engellenen durdurulan gençler heveslerini yitiriyor. Kalanlarsa hep düşünceli olarak sürdürüyor yaşamlarını. Gençliğe övgü düzenleyenler ise üç maymunu oynamayı tercih ediyor.

Anahtar Kelimeler: Erdek’te, bir, değişik, siyaset
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
"CHP´de garip zihniyet" (14 Aralık 2018 - Cuma)
"Eyvah Eyvah", "Benim Adım Feridun" (25 Kasım 2016 - Cuma)
Bu zihniyetle turizm hayâl! (29 Haziran 2016 - Çarşamba)
Bu haber de ne var... (03 Haziran 2016 - Cuma)
Kendini zeki sanan insanlara… (07 Mayıs 2016 - Cumartesi)
YENİ ERDEK ve gazetecilik (02 Şubat 2016 - Salı)
Millet Değil Dünya Seninle (03 Aralık 2015 - Perşembe)
Sözde Bu da Başkan İşte! (29 Ağustos 2015 - Cumartesi)
Böyledir Borderline(ler)! (14 Temmuz 2015 - Salı)
Arda, takdiri hak ediyor (09 Temmuz 2015 - Perşembe)
ETO Bir Numara (06 Mart 2015 - Cuma)
Siz Hepiniz, Ben Tek (22 Şubat 2015 - Pazar)
Erdek Ziraat Odası seçimlerine bir kala! (25 Aralık 2014 - Perşembe)
Bir Bacasızdır Gidiyor! (20 Ekim 2014 - Pazartesi)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler