Erdek Venedik´e dönüşüyor siyasiler izliyor
İlçede yaşanan her yağışın ardından gölete dönüşen Erdek Otogarı´ndan sonra, artık ikinci bir gölet alanımızla şükürler olsun tanışmış olduk.
Tarih: 15.01.2019 00:09:01 / 2293okunma / 0yorum
Tuncay ERTAN

İlçede yaşanan her yağışın ardından gölete dönüşen Erdek Otogarı´ndan sonra, artık ikinci bir gölet alanımızla şükürler olsun tanışmış olduk.

Değerli okuyucularım, içinde bulunduğumuz kış koşullarında yağmur yağışlarında yaşanan artışlardan dolayı ilçemizin muhtelif bölgeleri sular altında kalıyor.

Her yağmur yağışlarının ardından “Erdek Venedik´e Dönüştü” başlıklı haberlerle güzel ilçemizin basında yerini alması hepimizi üzmesine rağmen yapacak bir şey yok.

Her yağan aşırı yağmur yağışının ardından sular altında kalan öncelikli bölgenin Erdek Otogarı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu alanın sular altında kalmasına öyle alıştık veya alıştırıldık ki otogarda görmeye alıştığımız gölet manzarasına artık şaşırmayıp doğal karşılıyoruz.

Şimdi, ilçemiz ikinci bir gölet alanıyla çok şükür tanışmış/tanıştırılmış oldu!

İkinci gölet alanımız neresi mi? Erdek-Bandırma karayolu askeri kamplar bölgesi.

Erdek-Bandırma eski karayolunun askeri kamplar bölgesinin, ikinci bir gölet alanımıza dönüştüğünün müjdesini verebilirim.

Erdek-Bandırma karayolunun askeri kamplar bölgesinin her yoğun yağmur yağışının ardından gölete dönüşen Erdek Otogarı´ndan farklı bir özelliği olup, burası yoğun yağışa gerek olmaksızın az bir yağışın ardından da gölete dönüşebiliyor.

Her yağış sonrası dağdan gelen suyun karayolunu kapatması nedeniyle araçlar geri dönüyor, geçmek isteyen araç sürücüleri ise göletin ortasında kalıp aracını terk etmek zorunda kalıyor.

Bu yıla kadar bu bölgede böyle bir sorun yaşanmıyordu. Özellikle bu sene askeri kamplar bölgesi olarak anılan karayoluna dağdan gelmeyen su ne oldu da birden bire bu bölgeyi gölete dönüştürür oldu?

Sanki özellikle biri veya birileri kendi özel arazilerini kurtarabilmek adına, dağdan gelen su kanallarının acaba yönünü mü değiştirdi?

Bu sorunun cevabını verecek olanlar ben değil, konu hakkında uzmanlaşmış BAĞIMSIZ teknik ekipler olacaktır.

Kapanan yol ile deniz mesafesi 50 metre. Bu suyun denize akması için yapılacak çalışmanın zor olmayacağını tahmin ediyorum.

Devlet Su İşleri mi? Büyükşehir Belediyesi mi? Erdek Belediyesi mi? ben bilemem, bu sorunu çözmek kimin sorumluluk sahasına giriyorsa, bir an önce çözüme kavuşturmalı, yoksa bu vatandaş 3 ay sonra yapılacak yerel seçimde bunun hesabını bilesiniz sandıkta soracaktır.

Bana şimdi kimse doğal afet bahanesi üretmesin başkalarını bilmem ama ben yemem. Doğal afet sayılacak bir yağışta kapanmıyor çünkü bu yol. Bir yerler de bencillik var ama nerede?

Doğal olarak ilçemiz halkını mutlu edecek olanlar yetki makamında oturanlardır. Zira, ben öyle biliyorum belki yanlışta biliyor olabilirim!

/resimler/2019-1/15/0013412335924.jpg

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler