Eski bir söyleşi Erdek arkeolojisine adanmış bir yaşam
Tarih: 23.3.2018 18:46:56 / 825okunma / 0yorum
ÖNDER BALIKÇI

1946-1950 yılları arasında Erdek Kaymakamlığı görevinde bulunan Reşit Mazhar Ertüzün, 22 yıldan beri Erdek´te yaşıyor. Emekli olduktan sonra bile “gönül bağı”yla bağlandığı Erdek´ten kopamamış.
1918 yılında, İstanbul´un Üsküdar ilçesinde doğan Ertüzün´ü, emekli olduktan sonra bile Erdek´te bırakan gizemi anlayabilmek için gözlerinin içine bakmak yeterli. Erdek´ten söz ederken, gözlerinin içi gülüyor adeta…
Ancak, öykü, roman, şiir ve Erdek ile ilgili arkeolojik araştırmalar başta olmak üzere 10 kitaba damgasını vuran Ertüzün, oldukça kırgın. Birinci kırgınlığı, Erdek´in arkeolojik değerlerinin yıllardır gerçek anlamıyla gün ışığına çıkarılmaması, diğeri ise gerek kitaplarında işaret edip gerekse sık sık dile getirdiği, Erdek´in tarihiyle ilgili önerilerin değerlendirilmemesi.
Nasıl kırgın olmasın ki Ertüzün? “Erdek´te doğayla tanıştım, değiştim” gibi saçmalıklarla dolu, hiçbir değeri olmayan, Türkçe yoksunu kitabın, “Erdek´in tarihini anlatıyor!” değerlendirmesiyle baş tacı edildiği dönemlerde, Erdek´te düzenlenen tarihi ve turistik amaçlı toplantılara, nezaketen bile olsa çağrılmamasının üzüntüsünü yaşadığını buruk bir şekilde dile getiriyor.
Erdek´in arkeolojik tarihine merakı nereden ileri geliyor, Ertüzün´ün. Daha önce arkeolojiyle bir gönül bağı var mıydı?
Ertüzün, bir anda 1946 yılına dönerek, “Kapıdağ Yarımadası ve Çevresindeki Adalar” isimli kitabının önsözünde yer alan izlenimini anlatıyor:
“Erdek Kaymakamı olarak işe başladığım günlerde, Bandırma´ya giden şosenin göz alıcı beyazlığına şaşmış ve bunun nedenini sormuştum. “Belkıs´ın mermerleri ile yapılmıştır da ondan” demişlerdi. Belkıs, eski Kyzikos şehriydi. Yolun kıyısında olduğu için alınıp kullanılıveren taşlar da bu şehrin canım binalarından sökülüp kırılan işlemeli mermerlerdi, sütunlardı, heykellerdi.
Bir zamanlar dünyanın harikaları arasında sayılan Hadrianus Tapınağı´nın içinde açılmış duran kapkara çukura gelince, bunun ne olduğunu sormaya bile gerek yoktu. Besbelli, bir kireç ocağıydı. O eşsiz anıtı yiyip bitiren bir yara, bir kanserdi.
Değersiz yapılara sıva olmadan önce kurtarıp derlemeye çalıştığım yapıtları, Erdek´te kurduğum açık müzeye yerleştirirken, bu didinmelerime kendince acıyan ve Hadrianus Tapınağı´ndaki kireç ocağını son işletenler arasında bulunan biri, “Günün birinde bir kaymakamın, bu taşları toplamaya kalkışacağını nereden bilecektim. Ocakta öyle heykeller yaktım ki, çıplak kadınlar, kireç olunca bile hâlâ bana güler dururlardı” demişti.
BELKIS´TA ASKERİ BİRLİKLER KİREÇ YAKIYORLARDI
Kaymakamlığa başladığı 1946 yılındaki Erdek´te, arkeolojik bilincin sıfır olduğuna işaret ediyor, Ertüzün.
“Bilmiyorum ama belki de o günlerde birçok kişi, arkeolojik yapıtlara merakıma ve bu yapıtları toplamaya çalışmama şaşırıyorlardı değerlendirmesinin ardından şu anısını anlatıyor:
“İlk kaymakamlık görevimi Çanakkale´nin karşı kıyısındaki Eceabat ilçesinde yapmıştım. Ardından, Erdek´e atanmıştım. Yeni görev yerimi öğrenince, Erdek´in yerini ailece, merak içinde araştırdığımızı hatırlıyorum. 1940´lı yılların başında, yurt içi turizm yeni yeni başladığı için Erdek´in ismini sadece ‘Erdek şarabı´ olarak işitmişliğim vardı ama ilçe olarak yerini bilmiyordum. Birkaç gün sonra hem komşu kazayı görmek, hem de meslektaşımı ziyaret etmek amacıyla Bandırma´ya gitmek istedim. Bandırma Kaymakamı, o zamanki İçişleri Bakanı ve aile dostumuz Faik Öztrak´ın kardeşi Bahir Öztrak´tı. 

Kamyondan bozma külüstür bir otobüsle şoförün yanında Bandırma´ya giderken, şose yolun göz kamaştıran beyazlığına şaşarak bakarken, yolun neden bu kadar beyaz olduğunu sorduğumda aldığım şu yanıt beni çok düşündürdü:
‘Bu şose, Belkız(Balkız) denilen eski şehrin binalarından yapılmıştır da onun için…”
İlk kez işittiğim “Balkız” veya “Belkız” denilenbu eski şehri merak ettiğim için ertesi gün, Erdek´e 11 kilometre uzaklıkta olduğu söylenen ve Bandırma şosesinin hemen kıyısındaki kentin kalıntılarını, bir-iki memur arkadaşla birlikte görmeye gittim. Şehir, bin 500 metrelik oldukça dar bir berzahın(tombolo), Kapıdağ Yarımadası´nın yamaçlarında birleşmesiyle kurulmuştu. Toprak üstünde, sonradan amfitiyatro olduğunu öğrendiğim bir yapının yüksek duvarı ve yer yer sur kalıntıları, bir de ‘Kızlar Hamamı´ dedikleri, altı köşeli, kule benzeri yıkıntılardan başka göze çarpan kalıntı görünmüyordu. Eskiden yerleşim yeri olan tüm arazi, zeytinliklerle kaplıydı. Yalnız yola yakın bir yerde, yüksekçe bir tepecikte yanık izleri taşıyan mermerlerin ortasındaki oyuk ilgimi çekti. Kireç ocağı olduğunu öğrendim. Mermer bloklar ve binlerce kırık yapı kalıntılarından oluştuğu anlaşılan bu tepeciğin çok katlı bir binanın yıkıntısı olduğunu gösterecek yer altı dehlizlerini öğrenince, bu kireç ocağını kimin işlettiğini sordum. Bandırma´daki askeri birliklerin burada kireç yaktığını söylediler. Çok eski zamanlardan beri kireç ocağı olarak kullanıldığı anlaşılan bu yıkıntıda kireç yakılmasını hemen o gün yasakladım. İki gün sonra Bandırma Garnizon Komutanı general, ziyaretime geldi. Konuşmalarımız sırasında, bu yakışıklı ve nazik generalin, sınıf arkadaşım Fıtrat´ın babası olduğunu öğrenmemizin de katkısıyla sıcaklık kazanan sohbet sırasında sözü, yasakladığım kireç ocağına getiren generale, sözü edilen yere giderek durumu birlikte görmemizi teklif ettim. O yıllarda kaymakamlara, şimdiki gibi tahsis edilen makam araçları olmadığı için generalin askeri aracına binip sonradan çok ünlü Hadrianus Tapınağı´nın kalıntısı olduğunu öğrendiğim tepeciğe gittik. General, burasının, kendisine söylendiği gibi doğal bir kireç ocağı olmadığını, kesme mermer parçalarından oluşan arkeolojik bir kalıntı olduğunu görerek benim yasaklama kararımı onayladı. Biraz uzakta bıraktığımız makam aracına dönerken, Aşağıyapıcı Köyü yolunun kıyısındaki bir kulübenin bahçe kapısına eşik yapılmış, üstünde Yunanca yazılarla ayak izleri işlenmiş bulunan bir mermer dikkatimi çekti. Generale, bu taşı, Erdek´teki evimin bahçesine taşıtmak istediğimi söyledim. Nazik komutan, hemen askeri şoförünü çağırdı. Kulübenin sahibi ile birlikte taşı, otomobile yüklettikten sonra dönerek beni Erdek´teki kaymakamlık evine bırakırken, tarihi taşı da bahçenin bir köşesine koydurdu. Bir ay sonra bir kalp krizi nedeniyle, genç sayılacak yaşta, Bandırma´da yaşama gözlerini yuman bu güzel insanı içim sızlayarak hatırlarım.”
YENİ KARARLAR ALIYORUZ
O günleri adeta yeniden, aynı sıcaklığıyla yaşıyor, Reşit Mazhar Ertüzün.
Erdek´in arkeolojik tarihini gün ışığına çıkarmak amacıyla yoğun çabalara giriştiğini anlatıyor. Bu çalışmaların düzenli ve gerçekçi biçimde yaşama geçirilmesi ve turizm açısından Erdek´e yapılacak işler için bir “memorandum” hazırlıyor. Bu son derece geleceği yönelik memorandumda yer alan maddelere göre saptamalar ve alınacak önlemler özetle şöyle:
“Yıkıntılarda kireç ocakları yakılmayacak. Bandırma şosesine, kırma taş elde etmek için heykellerin, binalardaki mermerlerin parçalanması şeklinde gerçekleşen korkunç tahribat önlenecek. Yer üstünde bulunan taşınabilir yapıtlar toplanarak, koruma altına alınmak için geçici olarak köy okullarında ve merkezde, ilkokulun en alt katında depolanacak. Yeni bir tahribata meydan vermemek amacıyla vatandaşlarda, eski yapıtlara karşı ilgi ve sevgi uyandırılacak. Bu amaçla bir açık hava müzesi kurulacak. Bilimsel araştırmalara ve kazılara uzmanlar da çağrılarak, öncülük yapılacak. Mümkün olursa bu konuda bir kitap yazılacak. Okullarda, öğrencilere yerel tarih ve arkeolojiye ilişkin bilgiler verilecek. İdare amiri olacakların yetiştirildiği fakülte ve okullara sanat tarihi, arkeoloji ve turizm branşlarında dersler konulmasını sağlamak amacıyla önerilerde bulunulacak. Turizme yol açmak için pansiyonculuk teşvik edilecek.” 

Dönemin Erdek Kaymakamı Ertüzün, bununla da yetinmeyerek bir adım daha ileri gidiyor ve “Eski Eserleri Koruma ve Anıt Yaptırma Derneği”ni yaşama geçiriyor.
Bu arada Ertüzün´ün hazırladığı “memorandum”un maddeleri arasında gerçekten de son derece önemli bir konu var: Okullarda, öğrencilere yerel tarih ve arkeolojiye ilişkin bilgiler verilmesi. Ama ne yazık ki bu gerçekçi öneri tam anlamıyla uygulanamıyor.
Ardından, ilçede bir açık hava müzesi kurmayı plânlıyor, Ertüzün. Bunun nedenini açıklarken de, “Kapalı bir müzeye sıcak bakmayışımın nedenlerinden biri, böyle bir müze binası yapılması için tahsisatın olmayışı, diğeri ise halkta, bu yapıtlara karşı ilgi uyandırmak, onların bu yapıtları daha sık görüp sevmesiydi. Erdeklilerin kaçı, kapalı bir müzeye girme isteği gösterebilirdi?” değerlendirmesinde bulunurken, o günlerdeki düşüncesini şöyle özetliyor:
“Öyle bir müze kurmalıyım ki, oradaki görünüm ve yapıtlar, halkı içine çeksin. Müzeye girenler, eski yapıtların değeri ve güzelliği hakkında bilgi edinsinler ve bunun sonucu olarak da onların, korunması gereken birer uygarlık mirası olduğunu öğrensinler.”
ERDEK ARKEOLOJİ MÜZESİNİ KURDUM
Ve gerçekleştiriyor bu projesini, Ertüzün. “Erdek Arkeoloji Müzesi”ni yaşama geçirerek, ilçede bir açık hava müzesini kuruyor. İlden ve çevredeki ilçelerden gelenlerin önünde, başta Hadrianus Tapınağı olmak üzere diğer arkeolojik yapıtlardan çıkan yüzün üstünde yapıt, müzedeki yerlerini alıyorlar. Ama tüm bu iyi niyetli çabalar, daha sonraki yıllarda yerini adeta bir kabusa bırakıyor. Ertüzün´ün, Erdek Kaymakamlığı´ndan, siyasilerin baskısıyla “şark hizmeti”ne atanmasıyla Erdek´in arkeolojik tarihi bir darbe daha yiyor. Ertüzün, bu atamanın nasıl gerçekleştiğini, ibret alınması gereken şu sözlerle dile getiriyor:
“Kemal Balıkesir isimli bir tümgeneral veya korgeneral paşa, emekliye ayrılarak Erdek´e yerleşti. 29 yaşında, enerjik bir belediye başkanıyım. İlçenin her sorununu çözmek amacıyla çaba harcıyorum. Kemal Balıkesir, belediye başkanı seçildi. Ancak benim çalışmalarım karşısında, şahsıma karşı kıskançlığını her zaman hissettim. 1950 seçimlerinde milletvekili olmak için belediye başkanlığı görevini bıraktı. ‘Beni seçerseniz eşek gibi çalışırım´ diyordu. Ancak yurttaşlar, herhalde ‘Bize insan gibi çalışacak milletvekili gerekir´ diye düşünmüş olacaklar ki kendisini seçmediler. Daha sonra bu kişi, Erdek Belediyesi meclisinde görev aldı. Kurduğum açık hava müzesine de karşıydı. 1950 yılında belediye, hemen kaymakamlığın yanında, deniz kıyısında bir otel yapma kararı aldı. Ancak bu otelin yapımı yasalara uygun değildi. Bu nedenle belediye meclisinin kararını onaylamadım. Beni şikayet için Kemal Balıkesir´in başkanlığındaki bir heyet, Ankara´ya, Bayındırlık Bakanlığı´na gitti. Bakan, çektiği bir telgrafla otel projesini neden onaylamadığımı sordu. Bakana, projenin yasal olmadığını gerekçeleriyle anlattım. Bakan da beni haklı buldu. Kemal Balıkesir, daha sonra bana iyice düşman oldu. Bunun sonucunda, tamamen gerçek dışı bazı siyasi suçlamalarla Erdek Kaymakamlığı´ndan alınarak şark hizmetine verilmeme neden oldu. Ancak şunu da belirteyim ki, şark hizmetimin de zamanı gelmişti. Erdek´ten ayrılırken, müzenin korunması için ilkokul hademeleri kadrosundan birini müzeye bekçi olarak nakledip müzenin güvence altına alındığını düşünerek, gözüm arkada kalmadan Borçka´ya gitmiştim. Ne yazık ki bu gönül rahatlığım uzun sürmedi. Öyle sanıyorum ki, mülki amir olacaklara, yüksek öğrenim sırasında veya hiç olmazsa maiyet memurluğu stajı yaparken, arkeoloji ve sanat tarihi konularında bilgi verilmemesi sonucunda ben Erdek´ten ayrıldıktan sonra gelen meslektaşlarım, eski yapıtlara ve buna paralel olarak açık hava müzesine karşı hep ilgisiz, hatta olumsuz davrandılar.” 

MÜZEYE BİR BEKÇİ KADROSU SAĞLADIM AMA
Borçka´ya gidişinden birkaç ay sonra Erdek´e geldiği yıllarda kurduğu “Eski Eserleri Koruma ve Anıt Yaptırma Derneği” başkanı, PTT Müdürü Tevfik Aygun´dan bir mektup alır, Ertüzün. Bu mektupta, müze bekçisi kadrosundaki hizmetlinin yeniden okuluna döndürüldüğü haberiyle çok üzülür. Hemen Balıkesir Valiliği´ne durumu bildirerek bekçinin yeniden müzeye verilmesini rica eder. Neyse ki valilik, bu ricayı kırmayarak okuldaki bekçiyi yeniden müzeye verir. Ama bu da uzun sürmez. Bir yıl sonra, bu kadrodaki kişinin yeniden okula alındığını öğrenince bu kez de dostu olan Eski Eserler ve Müzeler Genel Müdürü Rüstem Duruyan´a ricada bulunarak, müze için özel bir bekçi kadrosu verilmesini sağlar. Ama daha sonraki yıllarda bu bekçi kadrosunun yine geri alınmasıyla açık hava müzesi kaderine terk edilir ve bakımsız, sahipsiz kalan müzeden birçok yapıt yok olur, gider.
Kaymakamlık görevinin ardından, Odalar ve Borsalar Birliği´nden de 1977 yılı sonunda emekliye ayrılarak, 1983´ten beri yaz-kış Erdek´te oturan Ertüzün, o günden bu yana, Erdek´in arkeolojisinin gün ışığına çıkarılması konusundaki dışarıdan çabalarını, “Yalova Kaymakamı” beylik sözüyle nitelendirirken, “Erdek´te kaymakamlık yaparken, arkeolojik çalışmalar sırasında her zaman başka yere atanmak endişesi içindeydim. Ama eski yapıtların korunması, aranıp değerlendirilmesi konusunda teknik yetkim olmadığı halde yine de istediğim gibi araştırmalar yapabiliyordum. Şimdi başka yerlere gönderilmek endişesi yok ama bu kez hiçbir yetkim olmadığı için gördüğüm olumsuzlukları, yapılmasını gerekli gördüğüm konuları bildirdiğim makam ve kişilerin karşısında dışarıdan gazel okuyan bir ‘Yalova Kaymakamı´ durumunda düşünüyordum” diyor.
Reşit Mazhar Ertüzün, Erdek´in tarihiyle ilgili üç kitabını Erdek halkını bilinçlendirmek amacıyla yazdığını belirtirken, ilçenin eski durumuyla bugünü kıyaslayıp, “Bugün, hiç olmazsa eski yapıtların tahribatı kalmadı. Halk tarafından ele geçirilen yapıtlar da ilgililere teslim ediliyor” saptamasında bulunuyor.
ERDEK´TEKİ ARKEOLOJİ IŞIĞI TAŞINILAMADI
Ertüzün´ün bir türlü anlayamadığı ve sürekli sorduğu soru şu:
“Erdek sınırları içinde bulunan 4-5 önemli tarihi yapıt, nasıl olur da yıllardır, Erdek turizminin hizmetine sokulmaz?”
Ertüzün´e göre, bu önemli yapıtlar arasında “Muhla Kalesi”, “Palata Çeşmesi”, “Hadrianus Tapınağı”, “Zeytinliada”, “Kızlar Hamamı” ve “Seyitgazi Mağaraları” başta bulunuyor. Ertüzün, bu yapıtları da şöyle değerlendiriyor:
“Hadrianus Tapınağı çok önemli. Turistlerin ziyaretine açılması için tapınağın yolu ve tapınak alanı mutlaka düzeltilmelidir. Ayrıca bu bölgeye, turistlerin dinlenmesi için küçük de olsa bir bina yapılmalıdır. Tapınağın altındaki dehlizler, topraktan temizlenmelidir. Zeytinliada da çok önemli bir uygarlık bölgesidir. Bu adada bin yıllık da bir su bulunduğu biliniyor. Ancak, Gönen ve Manyas´taki sıcak su kaynakları su yüzüne çıkarıldığı halde Erdek, yıllardır Zeytinliada´daki su kaynakları ve uygarlık yapıtlarını ilçeye kazandıramadı. Burası, bir an önce açık hava müzesi durumuna getirilip bir asma köprüyle Erdek´e bağlanmalıdır.”
Yaşamının büyük bir bölümünü Erdek´in arkeolojik tarihini gün ışığına çıkarmaya adamış olan Ertüzün, kendisinden sonra gelen tüm Erdek kaymakamlarını bu konuda “son derece duyarsız” buluyor ve affedemiyor. Tabii ki, ilçenin yerel yönetimlerini de…
Bir söz, “Işık taşıyan eller değişir ama taşınan ışık ölümsüzdür” diyor.
Reşit Mazhar Ertüzün, 1946 yılında Erdek´te yaktığı “arkeoloji ışığı”nın kendisinden sonraki ellerde taşınamadığını düşünüyor.
80 yaşında olmasına karşın yüreği hâlen Erdek sevgisiyle çarpan Ertüzün, haksız da sayılmaz.
NOT: Bu yazı 1999 yılında yayınlanmış, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nce düzenlenen “2. Yerel Gazetecilik Yarışması”nda mansiyon almıştır. 

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Hüseyin Balyalı´ya selam olsun! (15 Mart 2019 - Cuma)
O zaman aday yapsaydınız! (07 Mart 2019 - Perşembe)
Muhtar olmak kolay mı? (05 Mart 2019 - Salı)
Esin Balıbek ve Sürmelioğlu (04 Mart 2019 - Pazartesi)
Muhtarlık seçimi ve adaylar (02 Mart 2019 - Cumartesi)
Sudan çıkmış balıklar gibi! (01 Mart 2019 - Cuma)
Politikacı masalları (27 Şubat 2019 - Çarşamba)
Bandırma CHP´de Bizans Oyunları (24 Şubat 2019 - Pazar)
Yine Türkçe yanlışları (21 Şubat 2019 - Perşembe)
Mirza´dan sert göndermeler (19 Şubat 2019 - Salı)
Bak, sevgili Tolga! (16 Şubat 2019 - Cumartesi)
Şahincik” masalı (08 Şubat 2019 - Cuma)
Duayen! (07 Şubat 2019 - Perşembe)
Dr. Milletvekili ve ilkeli olmak (05 Şubat 2019 - Salı)
“Şahin” milletvekili ve diğerleri (02 Şubat 2019 - Cumartesi)
Adaylar ve sandık (29 Ocak 2019 - Salı)
52 yıllık çınar (19 Ocak 2019 - Cumartesi)
Gazete haberleri (08 Ocak 2019 - Salı)
“Sota”ya yatanlar! (26 Aralık 2018 - Çarşamba)
Şenocak ve üniversite (24 Aralık 2018 - Pazartesi)
Çocukluğa Özlem (19 Aralık 2018 - Çarşamba)
Oylar tıpış tıpış gitmez! (13 Aralık 2018 - Perşembe)
Ah Türkçe, vah Türkçe! (12 Aralık 2018 - Çarşamba)
Hayâller, Gerçekler ve Umutlar (11 Aralık 2018 - Salı)
İyi ki doğdun Zeki Müren! (08 Aralık 2018 - Cumartesi)
Tespihli Ali Ertek (07 Aralık 2018 - Cuma)
Yine hayâl kırıklığı (03 Aralık 2018 - Pazartesi)
Nutuklara inanma öğretmenim! (24 Kasım 2018 - Cumartesi)
Sökün şu BALPARK tabelalarını! (21 Kasım 2018 - Çarşamba)
Güzel insandı Mehmet Gökkuş (08 Kasım 2018 - Perşembe)
Sokaktaki canlar (02 Kasım 2018 - Cuma)
“Babıâli´nin Öteki Yüzü” (24 Ekim 2018 - Çarşamba)
Yenikan ve Bandırmaspor (22 Ekim 2018 - Pazartesi)
Yenikan´ın derdi Tosun´u gerdi… (17 Ekim 2018 - Çarşamba)
Bir kaza, bir ölüm ve tazminat (16 Ekim 2018 - Salı)
Bırakın şu “Abla” işlerini (13 Ekim 2018 - Cumartesi)
Öyle korktum ki! (08 Ekim 2018 - Pazartesi)
Yeni bir skandal(!) daha (04 Ekim 2018 - Perşembe)
Şimdi karar zamanı! (01 Ekim 2018 - Pazartesi)
Bu müze müdürü ne iş yapar? (28 Eylül 2018 - Cuma)
Gazetecilik onuru (24 Eylül 2018 - Pazartesi)
Saygısızlık ve ayıp! (21 Eylül 2018 - Cuma)
Tomris Bakır´la yıllar sonra (19 Eylül 2018 - Çarşamba)
Çalıştay fiyaskosu! (18 Eylül 2018 - Salı)
Attila Kaya´nın boşa giden emekleri (17 Eylül 2018 - Pazartesi)
Havai fişeğiniz batsın! (14 Eylül 2018 - Cuma)
Ah bu eylül yok mu? (10 Eylül 2018 - Pazartesi)
Ses Bayrağı Türkçe (03 Eylül 2018 - Pazartesi)
Gözünü seveyim küçük sanayinin (31 Ağustos 2018 - Cuma)
3 aydır stada gitmediniz mi? (30 Ağustos 2018 - Perşembe)
Ş.M.G. Lisesi işgüzarlığı (28 Ağustos 2018 - Salı)
Kurt ve eşek (25 Ağustos 2018 - Cumartesi)
Nasrettin Hoca fıkrası gibi! (20 Ağustos 2018 - Pazartesi)
Kemal Ulusu ve alt yapılar (17 Ağustos 2018 - Cuma)
Yavarko Baran´ın öyküsü (13 Ağustos 2018 - Pazartesi)
“Mor soğan” ve Özlem Sarı (07 Ağustos 2018 - Salı)
Kutlanacak bir memur (06 Ağustos 2018 - Pazartesi)
Yergi Şiirleri (3) (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
Her telden bir yazı (28 Temmuz 2018 - Cumartesi)
Yergi Şiirleri (2) (27 Temmuz 2018 - Cuma)
Aşk yüklü bir festivaldi (24 Temmuz 2018 - Salı)
Kafaoğlu´nun çelengi ve festivaller (23 Temmuz 2018 - Pazartesi)
Devlet memurları ve güler yüz (20 Temmuz 2018 - Cuma)
Yergi şiirleri (1) (19 Temmuz 2018 - Perşembe)
Ah, şu şeker hastaları! (17 Temmuz 2018 - Salı)
Erdek´te siteler ve haklara saygı (11 Temmuz 2018 - Çarşamba)
Ertekin ve itibarsızlaştırılmak! (10 Temmuz 2018 - Salı)
TGC 72 yaşında (09 Temmuz 2018 - Pazartesi)
Para ve vefa (06 Temmuz 2018 - Cuma)
Böyle turizm anlayışı olmaz! (05 Temmuz 2018 - Perşembe)
Kitaplar, insanlar, hayvanlar (04 Temmuz 2018 - Çarşamba)
“Bana Derler Balatlı” ve Çakır dostum (21 Haziran 2018 - Perşembe)
Bu cani mutlaka yakalanmalı (19 Haziran 2018 - Salı)
Babam (17 Haziran 2018 - Pazar)
Hani “vefa” yılıydı (13 Haziran 2018 - Çarşamba)
Fotoğrafların dili (12 Haziran 2018 - Salı)
“Bizim Gazete”ye buruk veda! (11 Haziran 2018 - Pazartesi)
Doğanın yasası (05 Haziran 2018 - Salı)
Direnmek ve onurlu yaşamak (25 Mayıs 2018 - Cuma)
Gözlemciliğe veda! (21 Mayıs 2018 - Pazartesi)
Hüseyin Balyalı ve Bandırma (18 Mayıs 2018 - Cuma)
Koltuklar, politika ve Bandırma (16 Mayıs 2018 - Çarşamba)
Korkaklar kaybetmeye mahkumdur! (15 Mayıs 2018 - Salı)
Erdek´te panel ve dostluklar (14 Mayıs 2018 - Pazartesi)
Yazık bu gençlere! (10 Mayıs 2018 - Perşembe)
Özgür basın! (04 Mayıs 2018 - Cuma)
Garip Şiirler(4) (01 Mayıs 2018 - Salı)
Ölü deniz, Marmara! (28 Nisan 2018 - Cumartesi)
Balıkesir, Bandırma´ya zulmediyor (25 Nisan 2018 - Çarşamba)
Eren Tüm ve öğretmenlik (23 Nisan 2018 - Pazartesi)
Dilsiz dostların sessiz çığlığı (11 Nisan 2018 - Çarşamba)
Garip Şiirler (2) (10 Nisan 2018 - Salı)
Garip Şiirler (1) (09 Nisan 2018 - Pazartesi)
Banu Avar ve TGC (15 Mart 2018 - Perşembe)
Ah Zeki ah! (13 Mart 2018 - Salı)
Kent Konseyi ve ciddiyet (12 Mart 2018 - Pazartesi)
Muayene edilmeyi hak etmiyorsunuz! (09 Mart 2018 - Cuma)
“Pandora´nın kutusu (07 Mart 2018 - Çarşamba)
Balıkhanede denetim var mı? (05 Mart 2018 - Pazartesi)
Olmuyor İlhame Hanım, olmuyor! (03 Mart 2018 - Cumartesi)
Seni unutmayacağız Hürriyet Hoca! (02 Mart 2018 - Cuma)
Bu kafayla olmaz! (28 Şubat 2018 - Çarşamba)
Koltuklar ve ihtiraslar (26 Şubat 2018 - Pazartesi)
Haydi dağlara! (22 Şubat 2018 - Perşembe)
Bakın, kıyamet kopmadı! (19 Şubat 2018 - Pazartesi)
Var olmak hakkı (16 Şubat 2018 - Cuma)
Eserini(!) beğeniyor musun müftü efendi? (15 Şubat 2018 - Perşembe)
Türkiye´de teknik direktörlük (14 Şubat 2018 - Çarşamba)
Ertekin, yanlış seçim! (07 Şubat 2018 - Çarşamba)
Bandırma Müzesi´nin sadece ismi var! (05 Şubat 2018 - Pazartesi)
Bandırma Müzesi´nin gizli sırları! (31 Ocak 2018 - Çarşamba)
Türkçe katliamı sürüyor (25 Ocak 2018 - Perşembe)
Sıvalıoğlu´nun ardından (23 Ocak 2018 - Salı)
Göç, acı ve gözyaşı (18 Ocak 2018 - Perşembe)
Gazeteci, kimin sesi? (12 Ocak 2018 - Cuma)
Mirza´yı kim yanılttı? (11 Ocak 2018 - Perşembe)
Koltuğa yapışanlar mı, yeni adaylar mı? (10 Ocak 2018 - Çarşamba)
Bu ne hırs ve ihtiras? (06 Ocak 2018 - Cumartesi)
Ah Adnan Gemici, ah! (05 Ocak 2018 - Cuma)
“Tuhaf” ödeme yargıdan döndü (04 Ocak 2018 - Perşembe)
Şiirin sesi (03 Ocak 2018 - Çarşamba)
Bu kez de “Gönen Postası” (25 Aralık 2017 - Pazartesi)
Mutluluğum ve teşekkürüm (21 Aralık 2017 - Perşembe)
İncilâ Çalışkan ve İzgü (19 Aralık 2017 - Salı)
İsmet İnönü ve Bandırma (15 Aralık 2017 - Cuma)
Öğrenmenin yaşı yok (14 Aralık 2017 - Perşembe)
Hayvanlar ve kendini insan sananlar! (06 Aralık 2017 - Çarşamba)
Kaymakam Çalık, Emniyet Müdürü Çatak (04 Aralık 2017 - Pazartesi)
Emriniz olur! (30 Kasım 2017 - Perşembe)
Güzel bir gündü (28 Kasım 2017 - Salı)
Her telden (17 Kasım 2017 - Cuma)
Ağaç kesmenin mazereti olamaz! (16 Kasım 2017 - Perşembe)
Politik-acı (14 Kasım 2017 - Salı)
Edip Bey ve Güney Marmara (04 Kasım 2017 - Cumartesi)
“Aynen”, “Atıyorlar!” (01 Kasım 2017 - Çarşamba)
Nail ağabeyi özlüyoruz (25 Ekim 2017 - Çarşamba)
Ahmet ERAYDIN (11 Ekim 2017 - Çarşamba)
Pespaye yazılara yanıt vermem (10 Ekim 2017 - Salı)
Gazeteciden tarafsızlık beklenmez! (07 Ekim 2017 - Cumartesi)
Müzik ve çok seslilik (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
Örnek işbirliği (03 Ekim 2017 - Salı)
Eskişehir gezisi ve Büyükerşen (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
Koskoca adam yalan söyleyecek değil ya! (28 Eylül 2017 - Perşembe)
Teşekkürler Arzu Hanım (25 Eylül 2017 - Pazartesi)
Heyecan ve gazetecilik (23 Eylül 2017 - Cumartesi)
Bu körfeze kıymayın! (19 Eylül 2017 - Salı)
Turizmde adım adım geriye! (18 Eylül 2017 - Pazartesi)
Eylül yağsın üstünüze (13 Eylül 2017 - Çarşamba)
Ah Kamen, vah Kamen! (11 Eylül 2017 - Pazartesi)
Eleştiri, gazetecilik, politika (09 Eylül 2017 - Cumartesi)
Denizin büyüsü (05 Eylül 2017 - Salı)
Festivalin ardından (30 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Siz “Ciğer”i tanımazsınız (29 Ağustos 2017 - Salı)
Yürekli olmak (25 Ağustos 2017 - Cuma)
Vaziyyet-ül madara (22 Ağustos 2017 - Salı)
Umut yüklü öyküler (14 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Adem Aslan ve genç umutlarımız (11 Ağustos 2017 - Cuma)
Sağ olasın Büyükşehir! (09 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Bir ayda kazı mı olur? (08 Ağustos 2017 - Salı)
Elinizi uzatın bu “can”lara (07 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Kazı ödeneği “devlet sırrı” mı? (04 Ağustos 2017 - Cuma)
Biraz ciddiyet ve sorumluluk (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
Edip Bey´in kahveleri ve Erdek! (31 Temmuz 2017 - Pazartesi)
Ali Ertek´in basın takıntısı (08 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Eleştirmek veya eleştirir gibi yapmak (07 Temmuz 2017 - Cuma)
Deniz ve mavi (05 Temmuz 2017 - Çarşamba)
Bunun adı saygısızlıktır! (04 Temmuz 2017 - Salı)
Yaşam, boşlukları affetmez! (29 Haziran 2017 - Perşembe)
Bandırma Kaymakamları ve valiler (23 Haziran 2017 - Cuma)
Göksel Karlahan´ın stratejik hamlesi (20 Haziran 2017 - Salı)
Zibidiler! (19 Haziran 2017 - Pazartesi)
TGC´li olmanın ayrıcalığı (13 Haziran 2017 - Salı)
Saldır gazeteciye, rahatla! (08 Haziran 2017 - Perşembe)
“Sakin kent”te yaşamak (07 Haziran 2017 - Çarşamba)
Hürriyet´teki köşe yazısı (01 Haziran 2017 - Perşembe)
Çocuklar ve kitaplar (31 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Festival ve AKP (27 Mayıs 2017 - Cumartesi)
Medya, yargı ve bilirkişi (24 Mayıs 2017 - Çarşamba)
“İmparator”muş, Yusuf´muş, geçiniz! (22 Mayıs 2017 - Pazartesi)
Zamanı mıydı Kayhan İpek? (17 Mayıs 2017 - Çarşamba)
Unutulmaz bir Karadeniz gezisi (15 Mayıs 2017 - Pazartesi)
Yaşarken kucaklayın annenizi! (13 Mayıs 2017 - Cumartesi)
Nüvit Erten ve isimsiz kahramanlar (12 Mayıs 2017 - Cuma)
Ne haber Recep Şekerci? (08 Mayıs 2017 - Pazartesi)
Giray Bulak´ın sorumsuzluğu! (27 Nisan 2017 - Perşembe)
Bir skandal replik üzerine (26 Nisan 2017 - Çarşamba)
Koltuklar ve çocuklar (24 Nisan 2017 - Pazartesi)
Radyolu günler (19 Nisan 2017 - Çarşamba)
Yalnız müdürlere özgü koltuk! (17 Nisan 2017 - Pazartesi)
Şiddet ve sevgi dili (05 Nisan 2017 - Çarşamba)
Gazetecinin sorusuna kızılmaz! (04 Nisan 2017 - Salı)
O zaman niye emekli oldun? (31 Mart 2017 - Cuma)
Kentler, kültür ve sanat (27 Mart 2017 - Pazartesi)
Nitelikli iki panel ve TGC (22 Mart 2017 - Çarşamba)
Atatürk ve çınar (Yürüyen Köşk) (20 Mart 2017 - Pazartesi)
Gazetecilik ve ilkeler (09 Mart 2017 - Perşembe)
Gönlünce yaşamak (07 Mart 2017 - Salı)
Genç yaşlanmak! (28 Şubat 2017 - Salı)
Şiddet, acı ve gözyaşı (21 Şubat 2017 - Salı)
Kuyudan çıkarılan köpek! (16 Şubat 2017 - Perşembe)
Zerrin Hanım, suç işliyorsunuz! (14 Şubat 2017 - Salı)
“Cesur” ve hayvan hakları (13 Şubat 2017 - Pazartesi)
Basri Atılganer ve gazetecilik (07 Şubat 2017 - Salı)
Duygularımız ve mutluluğumuz (31 Ocak 2017 - Salı)
BANVİT ve Bandırma (19 Ocak 2017 - Perşembe)
Vandallar! (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
Bandırma yangını (Yunan fecâyii) 4 (16 Ocak 2017 - Pazartesi)
Bandırma yangını (Yunan fecâyii) 3 (14 Ocak 2017 - Cumartesi)
Bandırma yangını (Yunan fecâyii) (12 Ocak 2017 - Perşembe)
Ah, BASKİ ah! (09 Ocak 2017 - Pazartesi)
Demiralay yönetiminin başarısı (05 Ocak 2017 - Perşembe)
Kurtsan ve şeffaf üretim (04 Ocak 2017 - Çarşamba)
Dondurucu soğuklar, soğuk namlular (03 Ocak 2017 - Salı)
Yararlı bir seminerdi (20 Aralık 2016 - Salı)
Erkan Velioğlu gerçek bir dosttu (10 Aralık 2016 - Cumartesi)
Adını “Şirin Liman” koyun! (09 Aralık 2016 - Cuma)
Bekârlık ve sultanlık (08 Aralık 2016 - Perşembe)
Türkçe nereye? (06 Aralık 2016 - Salı)
Her telden (01 Aralık 2016 - Perşembe)
Affet bizi öğretmenim! (24 Kasım 2016 - Perşembe)
Çağan Irmak çok kızdı! (18 Kasım 2016 - Cuma)
“Adım Erdek Zeytini” (17 Kasım 2016 - Perşembe)
Benim Adım Erdek! (14 Kasım 2016 - Pazartesi)
Erdek Belediye Meclisi´nin vefası (04 Kasım 2016 - Cuma)
Nail ağabeyi özleyeceğim (01 Kasım 2016 - Salı)
“Kötü”ler ve “iyi”ler (26 Ekim 2016 - Çarşamba)
Futbolun dünü yoktur! (24 Ekim 2016 - Pazartesi)
Yaşam dediğimiz nedir ki? (19 Ekim 2016 - Çarşamba)
Haber emektir, çalınmaz! (18 Ekim 2016 - Salı)
Anılar ve Türkçe (14 Ekim 2016 - Cuma)
Gazeteciler ve davalar (11 Ekim 2016 - Salı)
Koltuk ve eleştiri (29 Eylül 2016 - Perşembe)
Eylül, ah eylül! (27 Eylül 2016 - Salı)
Ayıptır, ayıp! (23 Eylül 2016 - Cuma)
42 yılın onur ve gururu (21 Eylül 2016 - Çarşamba)
Sarı ve Uğur ilişkisi (19 Eylül 2016 - Pazartesi)
Yaşam güzeldir! (17 Eylül 2016 - Cumartesi)
Türk Dili Dergisi ve Ahmet Miskioğlu (01 Eylül 2016 - Perşembe)
İki söyleşiden kısa alıntılar (29 Ağustos 2016 - Pazartesi)
Gazetecilik ve dernekler (19 Ağustos 2016 - Cuma)
Işık ve perde (17 Ağustos 2016 - Çarşamba)
Hamit Nural´a hak ettiği vefa (15 Ağustos 2016 - Pazartesi)
Dilsiz gazetecilik! (09 Ağustos 2016 - Salı)
“Yeşilçam”, heyecan ve dostluk (05 Ağustos 2016 - Cuma)
Sirkler ve hayvanlar (03 Ağustos 2016 - Çarşamba)
Çal haber ve fotoğrafı, bak keyfine! (28 Temmuz 2016 - Perşembe)
Aman dikkat Bandırmaspor! (25 Temmuz 2016 - Pazartesi)
Hayvan hakları ve yasa (12 Temmuz 2016 - Salı)
Verin cezayı, bakalım ne olacak? (08 Temmuz 2016 - Cuma)
Gelmez, o günler! (22 Haziran 2016 - Çarşamba)
V e f a (20 Haziran 2016 - Pazartesi)
Edip Bey, Bandırmalıları seviyor! (16 Haziran 2016 - Perşembe)
Merhum Muharrem Saner´in ardından (13 Haziran 2016 - Pazartesi)
Yolun açık olsun TGC! (10 Haziran 2016 - Cuma)
Fotoğraf sanatına adanan yıllar (07 Haziran 2016 - Salı)
Katliam ihalesi! (02 Haziran 2016 - Perşembe)
ADD ve ÇYDD ne iş yapar? (30 Mayıs 2016 - Pazartesi)
Verin şu adamı mahkemeye! (28 Mayıs 2016 - Cumartesi)
Köpekler ve kediler (25 Mayıs 2016 - Çarşamba)
6 yıl geciken şampiyonluk (24 Mayıs 2016 - Salı)
Sırada “Bandırma Vapuru” olmalı (22 Mayıs 2016 - Pazar)
Bandırma Marşı (20 Mayıs 2016 - Cuma)
Bu kez olacak (18 Mayıs 2016 - Çarşamba)
Koltuğuna yakışan bir yönetici (17 Mayıs 2016 - Salı)
Bırakalım, üniversitenin yakasını! (14 Mayıs 2016 - Cumartesi)
İkram edilen koltuklar ve politika (12 Mayıs 2016 - Perşembe)
Sokak çalgıcıları (11 Mayıs 2016 - Çarşamba)
Festivale festival(!) eleştiri! (09 Mayıs 2016 - Pazartesi)
Ece Hırsava´nın başarısı (06 Mayıs 2016 - Cuma)
Ah, Ticaret Odası, ah! (04 Mayıs 2016 - Çarşamba)
Çağan Irmak, gözlerden ırak! (02 Mayıs 2016 - Pazartesi)
Reşit Mazhar Ertüzün (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
Adnan Çakmakçıoğlu ve Erdek (27 Nisan 2016 - Çarşamba)
Başarıya destek (26 Nisan 2016 - Salı)
Sürpriz değil (18 Nisan 2016 - Pazartesi)
Bir liralık tazminat davası (15 Nisan 2016 - Cuma)
Çocuk Yuvası ve ezber bozmak! (07 Nisan 2016 - Perşembe)
Zengin bir kutlama (06 Nisan 2016 - Çarşamba)
İnadına Türkçe! (04 Nisan 2016 - Pazartesi)
“Pasha”nın düşündürdükleri (31 Mart 2016 - Perşembe)
Güzellikler… Acı- tatlı anılar… (26 Mart 2016 - Cumartesi)
Bilginin ışığında (22 Mart 2016 - Salı)
Gazetecilik ve emek (17 Mart 2016 - Perşembe)
Bandırma´ya gelince “iyi niyet” nerede? (16 Mart 2016 - Çarşamba)
İsmi Peter, artık yeter! (14 Mart 2016 - Pazartesi)
Bu sahaya Halil Berke Aygün ismi verilsin (12 Mart 2016 - Cumartesi)
Türkçe katliamı sürüyor (08 Mart 2016 - Salı)
Sever ve stratejik hata (01 Mart 2016 - Salı)
Kim “hancı”, kim “yolcu”? (22 Şubat 2016 - Pazartesi)
Romantik öyküler ve yaşam (17 Şubat 2016 - Çarşamba)
Çarpıtılan hukuksal süreç (15 Şubat 2016 - Pazartesi)
Şlamınız batsın! (11 Şubat 2016 - Perşembe)
AKP ve Bandırma´nın tarihi binası (09 Şubat 2016 - Salı)
Gazeteciliğe gönül vermişti (08 Şubat 2016 - Pazartesi)
Sevgi var ya, bu sevgi! (04 Şubat 2016 - Perşembe)
600 Evlerspor, Süper Lig´e yakışacak (03 Şubat 2016 - Çarşamba)
Yazık, bu binaya! (23 Ocak 2016 - Cumartesi)
Yaş ve aşk (22 Ocak 2016 - Cuma)
Gazetecilik mi, o da ne? (21 Ocak 2016 - Perşembe)
Gazetecilik ve dernekçilik (19 Ocak 2016 - Salı)
YENİ HABER´in yeri ayrı (16 Ocak 2016 - Cumartesi)
Zeki Müren özlemi (13 Ocak 2016 - Çarşamba)
İncilâ Çalışkan ve yazarlık (11 Ocak 2016 - Pazartesi)
Gazetecilik mesafe mesleğidir (04 Ocak 2016 - Pazartesi)
Yeni yıl, yeni umutlar (31 Aralık 2015 - Perşembe)
Ah Kamen, vah Kamen! (29 Aralık 2015 - Salı)
Kimleri sevmem! (23 Aralık 2015 - Çarşamba)
Bandırmalı gazetecilerin şansı! (21 Aralık 2015 - Pazartesi)
Ne olmuş, satıldıysa? (16 Aralık 2015 - Çarşamba)
Bu konu partiler üstüdür (11 Aralık 2015 - Cuma)
Dağlar güzeldir (08 Aralık 2015 - Salı)
Sahtekarlık ve haber hırsızlığı (07 Aralık 2015 - Pazartesi)
Hiç yakışmadı, Atakay! (27 Kasım 2015 - Cuma)
Öğretmenlerimiz mutsuzmuş! (24 Kasım 2015 - Salı)
Yine termik santral ve Öztaylan (23 Kasım 2015 - Pazartesi)
“İlk ders”e bak! (16 Kasım 2015 - Pazartesi)
Ah Volkan, ah! (11 Kasım 2015 - Çarşamba)
Denizsiz yaşayamam (05 Kasım 2015 - Perşembe)
Şiir ve yaşam (31 Ekim 2015 - Cumartesi)
Bir yıl önce gelen telefon (27 Ekim 2015 - Salı)
Bandırma Ticaret Odası nerede? (26 Ekim 2015 - Pazartesi)
Gazeteciye saygı gerek (24 Ekim 2015 - Cumartesi)
TEMAD´A yapılan adaletsizlik (24 Ekim 2015 - Cumartesi)
Eğitim ama nasıl? (07 Ekim 2015 - Çarşamba)
Gazeteci ve ifade özgürlüğü (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
Sevgi ve emek (23 Eylül 2015 - Çarşamba)
Kasapoğlu´nun istifası ve Öztaylan (22 Eylül 2015 - Salı)
41 yaşına basarken (21 Eylül 2015 - Pazartesi)
Hiç yakışmadı! (16 Eylül 2015 - Çarşamba)
Başka eylül yok! (14 Eylül 2015 - Pazartesi)
Basın ve özgürlük (11 Eylül 2015 - Cuma)
Hem Suçlu hem güçlü... (10 Eylül 2015 - Perşembe)
Hakem tamam da, ya takım? (09 Eylül 2015 - Çarşamba)
“Bir varmış, bir yokmuş…” (08 Eylül 2015 - Salı)
Dikkat, kan aranıyor! (07 Eylül 2015 - Pazartesi)
Yönetmeliği sadece o beğendi! (02 Eylül 2015 - Çarşamba)
ADD Erdek Şubesi var mı? (31 Ağustos 2015 - Pazartesi)
Ramazan Demir, yeni yönetmeliği alkışlıyor! (27 Ağustos 2015 - Perşembe)
Esin Balıbek ve gazetecilik heyecanı (25 Ağustos 2015 - Salı)
Öztaylan, Erdek´te gürledi! (22 Ağustos 2015 - Cumartesi)
Emniyet Müdürlüğü ve yaya işgalleri (12 Ağustos 2015 - Çarşamba)
Kargaları bile güldüren açıklama! (11 Ağustos 2015 - Salı)
Ayin ve Sever (10 Ağustos 2015 - Pazartesi)
Demokrasi ve özgür basın (24 Temmuz 2015 - Cuma)
Selma Barış´la yıllar sonra (22 Temmuz 2015 - Çarşamba)
Bandırma´nın eski bilardolu yılları (20 Temmuz 2015 - Pazartesi)
Tarkan Olcay ve Namık Havutça (13 Temmuz 2015 - Pazartesi)
Spor yorumcuları(!) ve Arda (10 Temmuz 2015 - Cuma)
“REHİN ALINAN GAZETECİLİK” VE TGC (09 Temmuz 2015 - Perşembe)
Burası YENİ ERDEK (07 Temmuz 2015 - Salı)
Erdek Körfezi´nin çilesi! (06 Temmuz 2015 - Pazartesi)
Türkçe katliamı (04 Temmuz 2015 - Cumartesi)
Ah, güzel Erdek! (02 Temmuz 2015 - Perşembe)
Emeğe saygı, gazetecilik ve hukuk (29 Haziran 2015 - Pazartesi)
Biz işimize bakıyoruz (24 Haziran 2015 - Çarşamba)
O benim babamdı! (22 Haziran 2015 - Pazartesi)
İyi ki varsın TGC ve "Bizim Gazete" (17 Haziran 2015 - Çarşamba)
Hukuk zaferi (16 Haziran 2015 - Salı)
Kasapoğlu ve Aydoğdu (09 Haziran 2015 - Salı)
Umuda yolculuk (05 Haziran 2015 - Cuma)
Kimleri sevmiyorum! (03 Haziran 2015 - Çarşamba)
Siz başkansınız Hidamet Bey! (02 Haziran 2015 - Salı)
Sıra dışı bir başkandı, Bozoğlu (01 Haziran 2015 - Pazartesi)
Erdek feribot iskelesi (30 Mayıs 2015 - Cumartesi)
Edebiyat, sanat ve politika (29 Mayıs 2015 - Cuma)
Haşim Hoca’nın Bandırma yılları (23 Mayıs 2015 - Cumartesi)
Neler olacakmış, neler! (21 Mayıs 2015 - Perşembe)
Atatürk ve din görevlilerimiz (20 Mayıs 2015 - Çarşamba)
Hasan Tüfek olayı (19 Mayıs 2015 - Salı)
Haluk Özgör’ün haklı tepkisi (18 Mayıs 2015 - Pazartesi)
Zeki Alasya (11 Mayıs 2015 - Pazartesi)
Basın özgürlüğü kutlu olsun! (04 Mayıs 2015 - Pazartesi)
Eczacı mı, kabzımal mı? (02 Mayıs 2015 - Cumartesi)
Düşünce kasırgası (29 Nisan 2015 - Çarşamba)
Mâniler ve hayâl (27 Nisan 2015 - Pazartesi)
Politikaya atılacakmış! (20 Nisan 2015 - Pazartesi)
ŞİİR YOLCULARI İNCİLÂ ÇALIŞKAN (16 Nisan 2015 - Perşembe)
AKP aday listesi (12 Nisan 2015 - Pazar)
Melih Çınar’ı unutmayacağız (26 Mart 2015 - Perşembe)
Hayat biriktirilmez! (25 Mart 2015 - Çarşamba)
Erdekspor hak ederek kazandı (19 Mart 2015 - Perşembe)
“Ey Hayat” ve Ahmet Batu (14 Mart 2015 - Cumartesi)
“Biat etmek“ ve politika (09 Mart 2015 - Pazartesi)
Emeğe saygı göstereceksiniz! (04 Mart 2015 - Çarşamba)
Şimdi Asa düşünsün! (02 Mart 2015 - Pazartesi)
Satılan meslek ilkeleri (28 Şubat 2015 - Cumartesi)
Asa, taraf olmamalıydı (19 Şubat 2015 - Perşembe)
Yerel medyaya da kuşatma! (19 Şubat 2015 - Perşembe)
“Sevgililer Günü”ne özgü bir yazı (14 Şubat 2015 - Cumartesi)
Bir “gece” ve fırtına! (11 Şubat 2015 - Çarşamba)
Hata benim! (10 Şubat 2015 - Salı)
Ekrem Balıbek ve Yeni Haber (06 Şubat 2015 - Cuma)
Acı yaşamın polisiyesi (03 Şubat 2015 - Salı)
Çilekeş Erdek! (28 Ocak 2015 - Çarşamba)
Gazeteci, onay makamı değildir! (21 Ocak 2015 - Çarşamba)
YENİ HABER ailesi (17 Ocak 2015 - Cumartesi)
Pircioğlu ve mahkeme kararı (15 Ocak 2015 - Perşembe)
Savruk düşünceler ve insan (14 Ocak 2015 - Çarşamba)
“Efendiler” ve zavallı köleleri! (09 Ocak 2015 - Cuma)
Şiir ve şair (02 Ocak 2015 - Cuma)
2014 nasıl geçti? (02 Ocak 2015 - Cuma)
Pazarcı esnafına yazık! (29 Aralık 2014 - Pazartesi)
Gazetecinin aydınlığı (26 Aralık 2014 - Cuma)
FOTOĞRAF, YAŞAMDIR (23 Aralık 2014 - Salı)
Bu ne iş, Adnan Gemici? (22 Aralık 2014 - Pazartesi)
Güreli’den değişik bir kitap (17 Aralık 2014 - Çarşamba)
BU YAZIYI DA YAYINLASANA, GENÇ BAYRAK! (15 Aralık 2014 - Pazartesi)
EDİNCİKSPOR’A YAZIK ETTİNİZ! (13 Aralık 2014 - Cumartesi)
FIKRA GİBİ! (12 Aralık 2014 - Cuma)
Kooperatif, adaylıklar ve Hidamet Asa (10 Aralık 2014 - Çarşamba)
BANDIRMAYA SU BİLE YOK! (09 Aralık 2014 - Salı)
Politikada “kullananlar” ve “kullanılanlar” (01 Aralık 2014 - Pazartesi)
Berlin hakimleri (26 Kasım 2014 - Çarşamba)
Fahiş su ücreti ve iki fıkra (25 Kasım 2014 - Salı)
Affet bizi öğretmenim! (24 Kasım 2014 - Pazartesi)
Bu su hepinizi boğar! (19 Kasım 2014 - Çarşamba)
SU, SUSKUNLUK VE VİCDAN (17 Kasım 2014 - Pazartesi)
Şiirlerle yaşamak (12 Kasım 2014 - Çarşamba)
Vatandaşa dokunamayan milletvekilleri! (08 Kasım 2014 - Cumartesi)
“Duayen” ve “Diva” üzerine (01 Kasım 2014 - Cumartesi)
AKP ilçe kongresi yaklaşırken (31 Ekim 2014 - Cuma)
“Göç Zamanı” ve tertemiz aşklar (27 Ekim 2014 - Pazartesi)
Kasapoğlu yine adaymış! (25 Ekim 2014 - Cumartesi)
Yüreğine sağlık Engin Köklüçınar (22 Ekim 2014 - Çarşamba)
Taygun, “Kral çıplak!” dedi (21 Ekim 2014 - Salı)
Türkçenin katili, medya! (16 Ekim 2014 - Perşembe)
İyi şiirin kokusu (09 Ekim 2014 - Perşembe)
Yeşilçam 100 yaşında! (01 Ekim 2014 - Çarşamba)
Erdek Mayın Filosu’nda özel saatler (01 Ekim 2014 - Çarşamba)
Yerel basında 40 yıl! (28 Eylül 2014 - Pazar)
Kalbimiz sizinle sayın Kaygısız (23 Eylül 2014 - Salı)
Biraz da devlet yapsın canım! (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
Erdek kitabı, Aysan ve gerçekler! (10 Eylül 2014 - Çarşamba)
Hayvanlar da sevgiye aç! (05 Eylül 2014 - Cuma)
Zeki Bay ve onuruyla yaşamak! (01 Eylül 2014 - Pazartesi)
Kişiliksizsen, müdür olsan ne yazar? (28 Ağustos 2014 - Perşembe)
Tuttuğunuz şiir olsun! (25 Ağustos 2014 - Pazartesi)
Ne yapıyorsun, Pircioğlu? (21 Ağustos 2014 - Perşembe)
“mübadele”nin söndürdüğü ocaklar (13 Ağustos 2014 - Çarşamba)
KUTLAMAYA KASAPOĞLU DA KATILMIŞ! (12 Ağustos 2014 - Salı)
Gazetecinin ölümü (07 Ağustos 2014 - Perşembe)
Gülmek sana yakışıyor (06 Ağustos 2014 - Çarşamba)
Erdek Güreşleri’ne tam not! (04 Ağustos 2014 - Pazartesi)
Kasapoğlu ve kuşkulu çanta komedisi (25 Temmuz 2014 - Cuma)
Kasapoğlu ve kuşkulu çanta komedisi (25 Temmuz 2014 - Cuma)
NEREDE KALMIŞTIK? (23 Temmuz 2014 - Çarşamba)
NEREDE KALMIŞTIK? (23 Temmuz 2014 - Çarşamba)
Konuşması gerekenler susarsa (16 Temmuz 2014 - Çarşamba)
Konuşması gerekenler susarsa (16 Temmuz 2014 - Çarşamba)
Bunlara Değer miydi?” (11 Temmuz 2014 - Cuma)
Bunlara Değer miydi?” (11 Temmuz 2014 - Cuma)
Olmuyor müftüm, olmuyor (09 Temmuz 2014 - Çarşamba)
Olmuyor müftüm, olmuyor (09 Temmuz 2014 - Çarşamba)
Her kitap, emeğe saygı gerektirir (08 Temmuz 2014 - Salı)
Her kitap, emeğe saygı gerektirir (08 Temmuz 2014 - Salı)
Aksakal böyle zulüm görmedi (07 Temmuz 2014 - Pazartesi)
Aksakal böyle zulüm görmedi (07 Temmuz 2014 - Pazartesi)
İnsan biraz utanır (28 Haziran 2014 - Cumartesi)
AKP Kent Konseyi’nde de kaybetti (27 Haziran 2014 - Cuma)
Necati Elmas ve mesleğe bağlılık (25 Haziran 2014 - Çarşamba)
Gazetecilik onurlu bir meslektir (23 Haziran 2014 - Pazartesi)
TGC ve Bizim Gazete (21 Haziran 2014 - Cumartesi)
AH, ADALET, VAH ADALET (10 Haziran 2014 - Salı)
Umutları bile yoktu (21 Mayıs 2014 - Çarşamba)
Alkışlarımız İsmail Ertekin için (15 Mayıs 2014 - Perşembe)
Tüm anneler güzeldir (15 Mayıs 2014 - Perşembe)
Masum() yazılar (15 Mayıs 2014 - Perşembe)
Demek ki AKP ilçe yönetimi gidici (05 Mayıs 2014 - Pazartesi)
Tarihi değerler, o kentindir (28 Nisan 2014 - Pazartesi)
Eski dekanlık binası Bandırma’nındır (23 Nisan 2014 - Çarşamba)
Güney Marmara seçimi ve Öztaylan (19 Nisan 2014 - Cumartesi)
RAVEL’İN “BOLERO”SU (18 Nisan 2014 - Cuma)
Yaşlanmayan şair Orhan Veli (10 Nisan 2014 - Perşembe)
AYVALIK, BANDIRMA, BALIKESİR.. (08 Nisan 2014 - Salı)
İNAL, GAZETECİLİK VE DOSTLUK (04 Nisan 2014 - Cuma)
Onurlu yaşam (02 Nisan 2014 - Çarşamba)
Bandırma ve Erdekte ne mi oldu? (01 Nisan 2014 - Salı)
AH, O ÇOCUKLUK YILLARI (31 Mart 2014 - Pazartesi)
AKPnin mektubu 20 kuruşa (26 Mart 2014 - Çarşamba)
ADDDEN SALON KİRASI İSTENMİŞ (24 Mart 2014 - Pazartesi)
Vasfiye Özkoçak ve muhabirlik (20 Mart 2014 - Perşembe)
Bandırmaspor politikaya bulaştırılmamalı (19 Mart 2014 - Çarşamba)
Yaşam ve umutlarımız (04 Mart 2014 - Salı)
HOŞ GELDİN, GÜLE GÜLE GAZETECİLİĞİ (26 Şubat 2014 - Çarşamba)
GAZETECİYİ SÜRÜNDÜRMEK (21 Şubat 2014 - Cuma)
NE KOLMUŞ BE (21 Şubat 2014 - Cuma)
BU HASTANEYE DOKTOR GEREK, DOKTOR (18 Şubat 2014 - Salı)
Koçyiğiti kaybetmek, akla zarar (10 Şubat 2014 - Pazartesi)
KERKENEZ AZİZ (07 Şubat 2014 - Cuma)
Yıllar Öncesinden Bir Anı (06 Şubat 2014 - Perşembe)
Ah, o eski Bandırma sinemaları (05 Şubat 2014 - Çarşamba)
Mazhar Çevik Müdürüm ve Anılar (04 Şubat 2014 - Salı)
Bu fotoğrafa iyi bakın (03 Şubat 2014 - Pazartesi)
ÇEVREDEN GELEN SESLER (29 Ocak 2014 - Çarşamba)
GÜNÜ KAYBETME (24 Ocak 2014 - Cuma)
Gazetecilik ve vefa (22 Ocak 2014 - Çarşamba)
GARİP ŞİİRLER (2) (18 Ocak 2014 - Cumartesi)
YENİ HABER VE EKREM BALIBEK (17 Ocak 2014 - Cuma)
Süheyl Eğriboz (16 Ocak 2014 - Perşembe)
YAZIKLAR OLSUN (15 Ocak 2014 - Çarşamba)
TÜRKÜLERİN SELÂMI VAR (06 Ocak 2014 - Pazartesi)
GARİP ŞİİRLER(1) (04 Ocak 2014 - Cumartesi)
ÖLÜLERLE DİRİLER (02 Ocak 2014 - Perşembe)
Basın özgürlüğü ve yasalar (30 Aralık 2013 - Pazartesi)
İNADINA GAZETECİLİK (27 Aralık 2013 - Cuma)
NE UTANMAZ KÖPEKLERİZ (26 Aralık 2013 - Perşembe)
ŞEKER ERİYOR (23 Aralık 2013 - Pazartesi)
Genç Kalmak, Üretmek ve Yaşamak (21 Aralık 2013 - Cumartesi)
ROMAN VATANDAŞLAR, UĞUR VE PEKEL (20 Aralık 2013 - Cuma)
DR. SERVET SITKI ARAT (19 Aralık 2013 - Perşembe)
Bandırmaspor Kulübü ve reklâm (17 Aralık 2013 - Salı)
AKP ve ŞEKERCİ (13 Aralık 2013 - Cuma)
Ah, babam yaşasaydı (12 Aralık 2013 - Perşembe)
Sosyal adalet nerede? (11 Aralık 2013 - Çarşamba)
Ayıptır, yazıktır, günahtır (10 Aralık 2013 - Salı)
MESLEKTAŞLARIMA BİR ÇAĞRI (09 Aralık 2013 - Pazartesi)
Budur Sana Müstahak (06 Aralık 2013 - Cuma)
DİK BAŞAK OLMAK (05 Aralık 2013 - Perşembe)
Sigara izmariti ve sorumluluk (03 Aralık 2013 - Salı)
Önemli Bir Seminerin Ardından (28 Kasım 2013 - Perşembe)
SEDAT PEKEL (27 Kasım 2013 - Çarşamba)
AFFET BİZİ ÖĞRETMENİM (26 Kasım 2013 - Salı)
GAZETECİLERE SAYGI DUYACAKSINIZ (21 Kasım 2013 - Perşembe)
Kalemimiz Satılık Değil (19 Kasım 2013 - Salı)
BANDIRMANIN AĞIRLIĞI (16 Kasım 2013 - Cumartesi)
ESKİ DOSTLUKLAR UNUTULMAZ (14 Kasım 2013 - Perşembe)
ATATÜRKE SAYGI DURUŞU YOK (12 Kasım 2013 - Salı)
ELEŞTİRİ HAKKI VE YÖNETİCİLER (08 Kasım 2013 - Cuma)
ÖRNEK BİR FUTBOLCUYDU (30 Ekim 2013 - Çarşamba)
ÖNCE ARITMA VE MAVİ BAYRAK (29 Ekim 2013 - Salı)
Ördek-Köpek (24 Ekim 2013 - Perşembe)
NASIL DA İSTİYORDUK, AMERİKAN FUTBOLUNU (23 Ekim 2013 - Çarşamba)
Çocuklar Ağlamasın (22 Ekim 2013 - Salı)
Bravo İsmet Koçyiğit (20 Ekim 2013 - Pazar)
Aşklarımız bizimdir (11 Ekim 2013 - Cuma)
Bir zamanlar Diken vardı (01 Ekim 2013 - Salı)
Zeytinliada nasıl korunacak? (01 Ekim 2013 - Salı)
Eylüllere kıymayın (26 Eylül 2013 - Perşembe)
Bandırmada AKPli, Erdekte CHPli (24 Eylül 2013 - Salı)
Büyülü bir fotoğraf sergisi (23 Eylül 2013 - Pazartesi)
Kılıçdaroğlu noktayı koydu (20 Eylül 2013 - Cuma)
39 yaşın olgunluğu (19 Eylül 2013 - Perşembe)
BALIK, AĞALARA TAKILDI (02 Eylül 2013 - Pazartesi)
Vurun ama dinleyin (31 Ağustos 2013 - Cumartesi)
POLİTİKACILAR VE ADAYLAR OKUSUN (31 Ağustos 2013 - Cumartesi)
BASIN TOPLANTISINDA POLİS KAMERASI (23 Ağustos 2013 - Cuma)
AH, O YEŞİLÇAMLI GÜNLER (21 Ağustos 2013 - Çarşamba)
Ah, bu şarkıların gözü kör olsun… (20 Ağustos 2013 - Salı)
HOPARLÖR, HAYVANLARA KAPALI (16 Ağustos 2013 - Cuma)
İKİ BEYEFENDİ GAZETECİYDİLER (13 Ağustos 2013 - Salı)
MUHABİRLİK SİZLERE ÖMÜR (13 Ağustos 2013 - Salı)
BİR MEDYA ANALİZİ (06 Ağustos 2013 - Salı)
BAGFAŞA YAKIŞMADI (02 Ağustos 2013 - Cuma)
İSHALE DEĞİL, İSALE HATTI (01 Ağustos 2013 - Perşembe)
CHPde Sağduyu Zamanı (27 Temmuz 2013 - Cumartesi)
Basın Toplantıları Nasıl Olmalı? (25 Temmuz 2013 - Perşembe)
Sorgulamanın onuru (24 Temmuz 2013 - Çarşamba)
DASKYLEİON, TÜMÜLÜSLER VE MÜZEMİZ (22 Temmuz 2013 - Pazartesi)
Işık ve perde (20 Temmuz 2013 - Cumartesi)
Ölüm ve araştırma kitapları (13 Temmuz 2013 - Cumartesi)
Gazetecilik tutkusu (12 Temmuz 2013 - Cuma)
Bandırmaspor Yönetimi ve Çelişkiler (05 Temmuz 2013 - Cuma)
Siyaset, değişim, faşizm (28 Haziran 2013 - Cuma)
Sevginin durakları (26 Haziran 2013 - Çarşamba)
Bandırmaspor ve yönetim (26 Haziran 2013 - Çarşamba)
İki farklı Soylu (06 Haziran 2013 - Perşembe)
Güzel işler, yanlış davranışlar (20 Mayıs 2013 - Pazartesi)
Küçük İstavritin Öyküsü (14 Mayıs 2013 - Salı)
Bandırmada anjiyo bile yapılamıyor (14 Mayıs 2013 - Salı)
Erdekteki isimler (08 Mayıs 2013 - Çarşamba)
Futbol turnuvaları (23 Nisan 2013 - Salı)
Pekele bir öneri (19 Nisan 2013 - Cuma)
Yeni okyanuslara açılmak (15 Nisan 2013 - Pazartesi)
Hastanede sesimi duyan var mı? (06 Nisan 2013 - Cumartesi)
Hastanede sesimi duyan var mı? (03 Nisan 2013 - Çarşamba)
Hastanede ezan ve hastalar (03 Nisan 2013 - Çarşamba)
İlkan Kardeşimin Üzüntüsü (14 Mart 2013 - Perşembe)
Kelebeğin Rüyâsı (03 Mart 2013 - Pazar)
Erdek, Rumca isimlere mahkum mu? (28 Şubat 2013 - Perşembe)
Kafama takılanlar (18 Şubat 2013 - Pazartesi)
Küçük İstavritin Öyküsü (15 Şubat 2013 - Cuma)
Tüzüğü hatırlatana bak (14 Şubat 2013 - Perşembe)
Tarih ayaklar altında (01 Şubat 2013 - Cuma)
Şiirler ve hayâl (24 Ocak 2013 - Perşembe)
Gazetelerin kuruluş yıldönümleri (22 Ocak 2013 - Salı)
Gençlik…Genç kalmak… (02 Ocak 2013 - Çarşamba)
Şak, şak, şak… Açalım Büyükşehire kucak (31 Aralık 2012 - Pazartesi)
Tutsak olmaz, çocukların düşleri (29 Aralık 2012 - Cumartesi)
Yeni yıl, yeni umutlar (20 Aralık 2012 - Perşembe)
Bandırma, dekanını istiyor (09 Aralık 2012 - Pazar)
Hıfzıssıhha Kurulu neden sessiz? (07 Aralık 2012 - Cuma)
Erdoğan Tokol unutulur mu? (29 Kasım 2012 - Perşembe)
Ah, Öğretmenlerim (27 Kasım 2012 - Salı)
Recep Bey, nerede? (23 Kasım 2012 - Cuma)
Köylerde sohbetlerin tadı bir başka (22 Kasım 2012 - Perşembe)
Bandırmanın il özlemi ve masallar (18 Kasım 2012 - Pazar)
Haber hırsızlığı sürüyor (14 Kasım 2012 - Çarşamba)
Atatürkün gölgesinde (11 Kasım 2012 - Pazar)
Kendi çocuklarımıza kıyım (09 Kasım 2012 - Cuma)
Kategori atlayan gazeteciler() (06 Kasım 2012 - Salı)
İbretlik bir bayrak öyküsü (30 Ekim 2012 - Salı)
Kurt ile Kuzu (19 Ekim 2012 - Cuma)
Turhan Çevikin ardından (18 Ekim 2012 - Perşembe)
Bedii Faik yaşıyor, Beyler (08 Ekim 2012 - Pazartesi)
Babıali ruhu (04 Ekim 2012 - Perşembe)
Atatürke dua yok mu? (22 Eylül 2012 - Cumartesi)
Mutluyuz, gururluyuz (15 Eylül 2012 - Cumartesi)
Ah, benim Marmara Denizim (12 Eylül 2012 - Çarşamba)
Mümtaz Bakkaliyesi (11 Eylül 2012 - Salı)
Ne Aysancıyım, ne de Sarıcı (05 Eylül 2012 - Çarşamba)
Huysuz ihtiyarlar (04 Eylül 2012 - Salı)
Artık ne olur sus, müftüm (02 Eylül 2012 - Pazar)
Galiptir bu yolda mağlup (01 Eylül 2012 - Cumartesi)
İsmi açıklamam kaçınılmaz oldu (16 Ağustos 2012 - Perşembe)
Şaşırtıcı adamlar (15 Ağustos 2012 - Çarşamba)
Erdek Şehitliği ve Erdek kitapçığı (11 Ağustos 2012 - Cumartesi)
Nurettin Öztürk ve Erdek Belediyesine bir öneri (08 Ağustos 2012 - Çarşamba)
Anneler ve çocukları (04 Ağustos 2012 - Cumartesi)
Şehitlik, Camiye Karşı (02 Ağustos 2012 - Perşembe)
Vur davula tokmağı (28 Temmuz 2012 - Cumartesi)
D a v u l (27 Temmuz 2012 - Cuma)
Müftümüze alkış() (20 Temmuz 2012 - Cuma)
CHPyi köşeye sıkıştırma planı (14 Temmuz 2012 - Cumartesi)
Bestere Son Uyarı (08 Temmuz 2012 - Pazar)
Karikatürün Gücü (07 Temmuz 2012 - Cumartesi)
Bandırma ve İDO (05 Temmuz 2012 - Perşembe)
Okumak ve TV (12 Haziran 2012 - Salı)
Gazeteciler birbirini neden sevmez? (12 Haziran 2012 - Salı)
Silâh ve vahşet (09 Mayıs 2012 - Çarşamba)
Bandırmaya yakışacak seminer (08 Mayıs 2012 - Salı)
Edebiyat Öğretmenlerine selâm (02 Mayıs 2012 - Çarşamba)
Bandırmaspor mu, Balıkesirspor mu? (16 Mart 2012 - Cuma)
Kardeş kardeş ziyaretler (02 Mart 2012 - Cuma)
Yerel medyanın onurlu direnişi (12 Şubat 2012 - Pazar)
Yaşam ve çelişkiler (07 Şubat 2012 - Salı)
Mutluluğu yakalayabilmek (31 Ocak 2012 - Salı)
İlçemizde anlamlı hizmetler (22 Ocak 2012 - Pazar)
Yaşamdan ders çıkarmak (20 Ocak 2012 - Cuma)
Meclisten notlar; Meclis daha ciddi olmalı (17 Aralık 2011 - Cumartesi)
Körfezler yağmalanırken (30 Ekim 2011 - Pazar)
Gazetecilikten ödün vermedik (03 Ekim 2011 - Pazartesi)
Meclisten notlar: 20 dakikalık meclis (21 Eylül 2011 - Çarşamba)
Hafriyat, tahribat ve arkeoloji (14 Ağustos 2011 - Pazar)
Dedikoduyu bırak, işine bak hocam (31 Temmuz 2011 - Pazar)
Fehmi Demirhan ve üretime katkı (16 Mayıs 2011 - Pazartesi)
Namık Havutça (24 Nisan 2011 - Pazar)
Hizmetler Unutulmaz (17 Nisan 2011 - Pazar)
Ekrem Balıbeki çok özleyeceğim (07 Şubat 2011 - Pazartesi)
Hoşgörü ve Mutluluk (17 Ocak 2011 - Pazartesi)
Fotoğrafın büyülü dünyası (26 Aralık 2010 - Pazar)
Engelliler ve sembolik günler (19 Aralık 2010 - Pazar)
Önce insanım, sonra gazeteci (12 Aralık 2010 - Pazar)
Ah, öğretmenim (22 Kasım 2010 - Pazartesi)
Erdek sevdâlılarını unutmayalım (08 Kasım 2010 - Pazartesi)
SAVARONA VE DENİZ KÜLTÜRÜ (09 Ekim 2010 - Cumartesi)
Sigarasız bir yaşam hayali (27 Eylül 2010 - Pazartesi)
20 günde kazı mı olur? (13 Eylül 2010 - Pazartesi)
Sezsizliğe Özlem (29 Ağustos 2010 - Pazar)
Nurettin Öztürkü kutluyoruz (22 Ağustos 2010 - Pazar)
657 Sayılı Yasayı Sevmem (21 Haziran 2010 - Pazartesi)
Zaman ve An... (30 Mayıs 2010 - Pazar)
Yaşayamadıklarımız ve mutluluk (23 Mayıs 2010 - Pazar)
Marmara Denizi Ölüyor, Devlet Seyrediyor (26 Nisan 2010 - Pazartesi)
HARAM OLSUN USTALARI (18 Nisan 2010 - Pazar)
Medya v e Güven (04 Mart 2010 - Perşembe)
Sıkıldık artık (21 Şubat 2010 - Pazar)
Silahsız bir ekran (14 Şubat 2010 - Pazar)
Batı Garajı’nın hikayesi (10 Ocak 2010 - Pazar)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler