ERDEM ÖZCAN


FIRSAT KAÇTI

Kader penaltısı…Penaltılar öyle her zaman “ayağına” gelmez. “Kısmet” derler buna; ama geldiği zaman da değerlendirmek gerekiyor. 


Kader penaltısı…Penaltılar öyle her zaman “ayağına” gelmez. “Kısmet” derler buna; ama geldiği zaman da değerlendirmek gerekiyor. 
Bandırmaspor karşılaşma 1-1 devam ederken kazandığı penaltıyı değerlendiremeyince büyük bir fırsat kaçırmış oldu. Tabi mutlaka gol olacak diye bir şey yok ama Akebueze’nin gole çeviremediği penaltı gol olsaydı skor herhalde çok daha başka olabilirdi. 
Nerden biliyorum çünkü takım iyi oynuyordu, günündeydi. Ankaragücü’nün bir topu direkten dönmüştü ama olsun bugün Ankara ekibini eli boş gönderebilirdik.. 
Bandırmaspor oynadığı olumlu oyunuyla mağlubiyeti hak etmemişti. Denk kuvvetler şeklinde devam eden karşılaşmada Ankaragücü’nün galibiyetine kimse olumsuz bir görüş vereceğini sanmıyorum. Hakkıyla kazandılar. Her iki takımın gollerinde büyük kalite vardı. Fırsatları lehine çeviren kimse galibiyeti de hak eden o olacaktı. Nitekim o da Ankaragücü’ydü. 
Bandırmaspor büyük avantajı kaçırmış oldu. Son haftalarda aldığı başarılı neticelerle puan cetvelinin 4. sırasına yerleşen Bandırmaspor 2. sıradaki namağlup güçlü Ankaragücü karşısında alacağı netice merakla bekleniyordu. Maça Ankaragücü temkinli başladı. Bandırmaspor’un deplasmanda son oynadığı Adanaspor karşısındaki 1-5’lik galibiyetini dikkate aldıkları belli oluyordu. O, 5 gol çoğu takımın uykusunu kaçırdığını tahmin ediyorum. 
Bandırmaspor oyunu Ankaragücü sahasına yığınca sanki gol “geliyorum” diyordu. Ankaragücü savunmadan çıkmakta zorluk çekiyordu. Bandırmaspor en güzel yaptığı iş savunmaya da dikkat ediyordu ama ısrarla hücumu düşünmesi sonunda golü getirdi. Bordo-beyaz takımın bir noksanı kanatları fazla kullanmıyordu. 17. dakikada Koçer her zaman yaptığı şeyi yaptı, yani uygun mesafeyi bulduğu an çektiği şutlar genelde gol oluyordu. Bu sefer de öyle oldu. 18 dışından çektiği şut ile takımını 1-0 öne çıkardı. Golden sonra her iki takım da hücumu düşünmesi oyuna kalite getirdi, seyri, zevkli bir karşılaşma izlendi. 
İKİNCİ YARI 
İkinci yarı hızlı başladı. Bu yarının en ilginç pozisyonunda altı pas içinde meydana gelen karambolde top bir türlü kaleye girmemekte ısrarlıydı adeta. Penaltı kazanan bordo-beyazlı ekip kazandığı penaltıyı gole çeviremedi. Yani penaltı da olsa bir türdü gol olmuyordu. Bu dakikalar Bandırmaspor’un şansız dakikalarıydı. Herşeye rağmen iyi oyunundan taviz vermeyen bordo-beyazlı takım maçın sonuna kadar baskılı oynadı. 90 artı 5 dakika olan uzatmanın sonuna kadar bile baskılı ve adeta tek kale oynayan Bandırmaspor’dan gol gelmeyince namağlup Ankaragücü’nün bu unvanını elinden alma fırsatını da kaçırmış oldu. 
  • Çarşamba 8.9 ° / 3 ° kırık bulutlar
 • Perşembe 14.7 ° / 3.2 ° Bulutlar
 • Cuma 16.3 ° / 7.9 ° kırık bulutlar
 • BIST 100

  1.810%0,00
 • DOLAR

  13,5707% -0,73
 • EURO

  15,4101% -0,75
 • GRAM ALTIN

  778,79% 5,96
 • Ç. ALTIN

  1285,0035% 5,96