316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

ÖNDER BALIKÇI


İlksen Kodal’a teşekkürler

..,


 “Bandırma Manşet”te bir süredir, “Bandırma’nın yetiştirdiği değerler” köşesini yayınlıyoruz.
Bu köşede, Bandırma’nın ismini çok iyi duyuran, topluma örnek sanatçı, eğitimci, politikacı, bilim adamı ve sporculara yer veriyoruz. Çünkü onlara teşekkür borçlu olduğumuza inanıyoruz.
Bu “Bandırma sevdalıları”ndan bazıları da bize dönüş yaparak, teşekkürlerini iletiyorlar. Tabii ki, biz de mutlu oluyoruz.
İşte onlardan biri de müzik öğretmeni-sanatçı İlksen Kodal.
İlksen Hanım, bize sosyal medya aracılığıyla şu mesajı iletmiş:
“Bandırma Manşet gazetesine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten sürpriz oldu. Beni değer olarak gören gönüllere utanarak teşekkür ediyorum. Aslında sadece mesleğimizi sevdik, hakkını vermeye çalıştık. Üzerimizde emeği geçen herkese sonsuz saygı ve sevgiler. Ebedi hayata göç etmişlerimizin ruhları şad olsun. Babam Erol Çelik. Nurlar içinde yat, canım babam! Bandırma’da doğup büyüyenler, Marmara’nın incisi Bandırma…Bandırma, memleketim…”
Evet, bu mesaj bizi de duygulandırdı.
Başarılarınızla gurur duyuyoruz, İlksen Hanım.
“Bandırma’nın yetiştirdiği değerler” köşemizde size de yer vermemizin sürpriz olduğunu söylemişsiniz. Bizce sürpriz değil, hak ettiğiniz bir değerin verilmesi…
Bu yazımda, sizi yıllar öncesine götürerek, bir sürpriz daha yapmak istiyorum.
Yıllar önce, Bandırma’daki sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerine, programlarına Türk Sanat Müziği sanatçısı olarak katıldığınızı ve beğeniyle izlendiğinizi biliyorum. Daha o günlerden belliydi, müzik yaşamında önemli başarılara imza atacağınız…
İşte bu yazıma, sizinle o günlerde, bir programınız öncesinde yaptığımız ayaküstü röportajın fotoğrafını ekliyorum. Fotoğrafın arkasına da “İlksen Çelik’le röportaj” yazmışım ama ne yazık ki, tarih atmayı unutmuşum. Yanlış anımsamıyorsam, o gün sahneye çıktığınız yer ise Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ndeki Bandırma Ticaret Odası binasının üst katındaki salondu ve bir kadınlar matinesiydi.
Başarılarınız sürekli olsun, İlksen Hanım.
Bandırmalılar sizinle gurur duyuyor. • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
 • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
 • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar
 • BIST 100

  2.439%-0,49
 • DOLAR

  16,2057% -0,88
 • EURO

  17,4561% -0,59
 • GRAM ALTIN

  967,83% -0,49
 • Ç. ALTIN

  1596,9195% -0,49