Seçim nasıl kazanılır veya kaybedilir?
Sevgili Erdekliler, 2019 yerel seçimlerini kimsenin burnu dahi kanamadan, çok şükür kazasız belasız atlattık.
Tarih: 3.4.2019 15:12:40 / 3354okunma / 0yorum
S. Taygun ERTAN

Sevgili Erdekliler, 2019 yerel seçimlerini kimsenin burnu dahi kanamadan, çok şükür kazasız belasız atlattık.

Erdek seçmeni mevcut belediye başkanı Başkan Hüseyin Sarı´ya bir dönem daha güvenoyu verirken, olanca zorluğa rağmen yeniden seçimi kazanan Sarı´yı gerçekten kutlamak gerekiyor.

Seçime sayılı günler kala İçişleri Bakanlığı´nca görevinden alınan Başkan Sarı, 31 Mart´ta tüm siyasilere ders vermiş oldu.

Nasıl ders verdiğine gelince; 5 yıl boyunca doğru düzgün hiç bir yatırım ve hizmet üretmeden ya da kendisinin deyimiyle ürettirilmeden büyük bir farkla seçim nasıl kazanılır? onun dersini verdi.

Bunu da herkesi kucaklayarak başardı. Erdeklilerin gönüllerine girerek başardı. En önemlisi ise kurduğu kemik kadrosuyla başardı. Kimseyi ötekileştirmeden kimseyi küçük ve hor görmeden seçimi aldı götürdü.

Ekip ruhuna sonuna kadar inanan ve ekibiyle birlikte hareket ederek ‘ben değil biz´ diyebilen Hüseyin Sarı´nın bu başarısını sakın ha kimse küçümsemesin.

Başkan Sarı belki de ilk kez bir seçime bu kadar güçsüz, yetersiz ve korkarak girdi. Buna rağmen kendisi aleyhine gelişen her şeyi lehine çevirerek seçimi büyük bir oy farkıyla kazanmasını bildi.

Diğer yandan AK Parti Erdek Teşkilatı´na gelince, onlar kendi derdine yansın. Onlarda ilk defa bu kadar rahat kazanacakları bir seçimi kaybetmenin vermiş olduğu üzüntüyü doyasıya yaşasınlar.

Demek ki neymiş? ben demekle seçim kazanılmıyormuş. Yüksek ego, sadece ben demekle ve insanları ayrıştırma gibi söylemlerle kaybedilen seçimin faturası bakalım kime/kimlere kesilecek?

Erdek´te AK Parti teşkilatı “AMİP” canlısı gibi bölünerek çoğalacağını zannediyor, ama insanlar maalesef bölünerek çoğalmıyor.

2009/2014 arası belediye başkanlık görevini yürüten Hüseyin Aysan ve ekibini partiden tasfiye ettikten sonra kendi aralarında 3´e, 4´e hatta 5´e bölünen, sazın her teline farklı birinin basmaya çalıştığı, herkesin kendisini birbirinden üstte göstermeye çalıştığı bu topluluk Erdek´te gireceği her seçimi kaybetmeye mahkumdur.

Olan kime olur? Suçsuz, günahsız, kandırılan, doldurulan ve piyasaya salınan gençlere olur. Birde, Erdek´te herkesin saygısını kazanmış, bir seçimle itibarını yitirmek pahasına Erdeklilerin önüne atılan başkan adaylarına olur.

Hz. Mevlana´nın "Ne insanlar gördüm üzerlerinde elbise yok, ne elbiseler gördüm içlerinde insan yok" dediği gibi, bende diyorum ki! “Ne siyasetçiler gördüm arkalarında teşkilat yok, nice teşkilatlar gördüm önlerinde siyasetçi yok.” 

Kabul etseniz de, etmeseniz de Erdek´te marka olan Sarı ailesinin fertlerinden Hüseyin Sarı, seçim nasıl kazanılır? Erdek AK Parti ise seçim nasıl kaybedilir? Sorularının cevaplarını sahaya yansıtmıştır.

Anahtar Kelimeler: Seçim, nasıl, kazanılır, veya, kaybedilir
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
"CHP´de garip zihniyet" (14 Aralık 2018 - Cuma)
"Eyvah Eyvah", "Benim Adım Feridun" (25 Kasım 2016 - Cuma)
Bu zihniyetle turizm hayâl! (29 Haziran 2016 - Çarşamba)
Bu haber de ne var... (03 Haziran 2016 - Cuma)
Kendini zeki sanan insanlara… (07 Mayıs 2016 - Cumartesi)
YENİ ERDEK ve gazetecilik (02 Şubat 2016 - Salı)
Millet Değil Dünya Seninle (03 Aralık 2015 - Perşembe)
Sözde Bu da Başkan İşte! (29 Ağustos 2015 - Cumartesi)
Böyledir Borderline(ler)! (14 Temmuz 2015 - Salı)
Arda, takdiri hak ediyor (09 Temmuz 2015 - Perşembe)
ETO Bir Numara (06 Mart 2015 - Cuma)
Siz Hepiniz, Ben Tek (22 Şubat 2015 - Pazar)
Erdek Ziraat Odası seçimlerine bir kala! (25 Aralık 2014 - Perşembe)
Erdek’te bir değişik siyaset! (18 Kasım 2014 - Salı)
Bir Bacasızdır Gidiyor! (20 Ekim 2014 - Pazartesi)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler