Tanrısı para olan siyasetçi fakirin derdinden ne anlar?
Siyasilerin birçoğunun tek amacı var: PARA…PARA…PARA…
Tarih: 11.12.2018 22:09:00 / 1815okunma / 0yorum
Tuncay ERTAN

Siyasilerin birçoğunun tek amacı var: PARA…PARA…PARA…

Hani gerçekten tek amacı PARA olmayan siyasilere karşı bir sözümüz yok, eminim onlar da siyaset yapabileceklerine inanarak geldiler o koltuklara seçilerek oturdular.

Ancak, yeryüzünün en güçlü varlığı para, her kilidin anahtarı para, her güzelin karşılığı para anlayışını ilke edinen siyasilerin oturdukları koltuklarında fakir fukaranın sorununu çözebileceklerine inanmayı benden kimse beklemesin.

Zira, onlar yolda yürürken ayak bastığımız parke taşlarının her birini Dolar-Euro olarak görürken, bizler yerel yönetimin insanlığa sunduğu faydalı birer hizmet olarak değerlendiririz.

Tüm benliğini örümcek ağı gibi saran kibirli, tanrısı PARA olan siyasilerde hızlı yükselişe tanık olunsa da, kısa süre sonra yükseliş yerini çöküşe bırakmakta tereddüt etmeyecektir.

Kompleksli ve acımasız siyasetçi kimlikliler yerine, şefkatle yaklaşan yüreğinde bolca acıma duygusu barındıran dobra siyasetçi kimliklere bu toplumda gerçekten ihtiyaç vardır.

Bir Demokrasi mücadelesi vereceksek hep birlikte vereceğiz. Siyasetin erdemli ilkelerini taşıyanlarca yönetilmek umuduyla…

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler