Uzman Doktor yoksa vur kilidi kapıya!
Tarih: 30.5.2017 19:31:32 / 1349okunma / 0yorum
Süleyman ÖZAYDIN

Her zaman söylüyorum ve bunu söylemekten de çok mutlu oluyorum. Manyas Devlet Hastanesi merhum Mustafa-Muzaffer Toydemir başta olmak üzere hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ve zamanın Kaymakamı Erol Özkan´ın girişimleri ile yapılmış ve bizim gibi küçük ilçelerin gıpta ile baktığı bir sağlık kuruluşudur.
Ancak hastanenin fiziki açıdan iyi olması bir anlam ifade etmiyor, eğer içerisinde doktor yoksa iyi olsa ne yazar. Önce Uzman aile hekimi Hamdi Küçük tayin isteyerek Gönen de Toplum Sağlığı Merkezlerinden birine atandı. Ardından bir diğeri Dahiliye Uzmanı Abdurrahman Açıkgöz´de ilçemizden ayrıldı. Eşinin ataması gerçekleşen Abdurrahman Açıkgöz´ün yakında ataması gerçekleşir, yani hastanemizde artık görev yapmayacak. Peki şimdi ne olacak? Haftanın bir günü Bandırma veya Gönen Devlet Hastanesi´nden bir Dahiliye Uzmanı gelecek, güya poliklinik yapacak. Ben geçtiğimiz hafta gittiğimde söylenen şu oldu (Doktor sadece ilaç raporu alacakları kabul ediyor) benimde bereket versin rapor işim vardı ve son hasta olarak içeriye girdim. Fakat edindiğim izlenim (Bir an önce işim bitsin de çekip gideyim).
Yani şunu demek istiyorum, görevlendirme maalesef doktorlarımıza (istisnalar olabilir) eziyet geliyor. Kısacası taşıma suyla değirmen dönmüyor, şu anda sadece diş polikliniği çalışıyor, Allah´a şükür onda bir sıkıntı yok ve vatandaşta verilen hizmetten gayet memnun kendilerine teşekkür ediyoruz. Ancak uzman hekim olmayınca hasta yatırma olayı da olmuyor. Hastane koridorları bomboş, dahiliyeci olmayınca diğer birimlerin de işleri yok denecek kadar azalıyor. Burada kimseyi suçlamıyoruz, üzüntümüz hastanenin bu durumdan kurtulması, bu halk bunu hak etmiyor, sağlık hizmeti almak herkesin hakkı, hastane de veya çalışanlardan bir sıkıntı mı var, merak ediyorum? Başhekim Ömer Küçük´ün iyi niyetinden şüphem yok, yapıcı yaklaşımları, yardımcı olma hassasiyetini inkar edemem. Ama bir eksiklik, bir olumsuzluk varsa bizde bilelim. Tabi hiçbir doktoru da durmak istemiyorsa zorla tutamayız, bizim isteğimiz ilçe halkının büyük çoğunluğunun katkısının olduğu bu sağlık kuruluşumuzdan vatandaş boynu bükük dönmesin.
Sevgiyle kalın.

Anahtar Kelimeler: Uzman, Doktor, yoksa, kilidi, kapıya
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Emniyet Kemeri (17 Ocak 2019 - Perşembe)
Huzur ve Güven (29 Aralık 2017 - Cuma)
Basın toplumun müşterek sesidir (13 Ekim 2017 - Cuma)
Değermiy di? (31 Ağustos 2017 - Perşembe)
Üretmek ve sigorta (10 Ağustos 2017 - Perşembe)
Manyas usulü yaya kaldırımı işgali (22 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Termal Su ve Huzur Evi (12 Temmuz 2017 - Çarşamba)
Anlayan beri gelsin! (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Bu sorumsuzluğa artık bir son verilsin! (05 Temmuz 2017 - Çarşamba)
Kentin giriş ve çıkışı çok önemli (06 Haziran 2017 - Salı)
Sağlık Bilinci (08 Nisan 2017 - Cumartesi)
Hobi Bahçeleri oluşturmak (24 Mart 2017 - Cuma)
YÜREĞİ BU KENT İÇİN ATANLAR (28 Ocak 2017 - Cumartesi)
Gün Birlik Olma Günüdür (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler