Yeni Yıl..
Yeni yıldan bir kaç gün önce kırtasiyecilere koşar en güzelini en simlisini almaya çalışırdık kartpostalların.
Tarih: 31.12.2015 17:41:40 / 1040okunma / 0yorum
BAHAR GÜNGÖR

Yeni yıldan bir kaç gün önce kırtasiyecilere koşar en güzelini en simlisini almaya çalışırdık kartpostalların. Yurtdışındaki, şehir dışındaki akrabalar, eş, dost unutulmasın diye bir liste hazırlanır, en güzel kalem seçilir, en güzel özenli kelimelerle yazılanlar ailece bir okunur, onaylanır, pullanır deste deste verirdik postaya. Duygular kuş olur giderdi sevenlere. Aynı heyecanla karşılığı beklenir, zarftaki rengarenk pullar ıslatılıp çıkarılır, yabancı bir ü...lkeye aitse hele kesin pul koleksiyonumuza girerdi. Çıkan kartpostala geldiği uzaklara dokunur gibi dokunur, bizi kimbilir hangi okuduğumuz hikayenin kahramanı yapardı küçük dünyamızda. Yine ailece okunurdu çıtır çıtır yanan soba etrafında bizim için yazılmış dilenmiş güzellikler.. Yeni yıldan anladığımız ... kalabalık bir aile ortamı yemekler (muhakkak dolmalısından), tatlılar (kabak tatlısı başköşede), meyveler, çerezler ve tombala.. Ailede 1. ve 2.çinkoyu üst üste yapan hep biri olurdu daha şanslı:) Diğer yanda siyah beyaz televizyonda yeni yıl programı seyredilir, illaki 12ye doğru bir ağır top Allah rahmet etsin Zeki Müren, Müzeyyan Saner ya da Bülent Ersoy vb. bir sanatçı
çıkar ve 12´de ışıkları kapatıp birbirimize coşkuyla, yeni yılın güzellikler getirmesini dileyip sarılıp kutlardık çocuk, genç yaşlı. Ve yeni yılın olmazsa olmazı güzel bir dansöz olurdu TVlerde. Nesrin Topkapı´lı olanlara biz yetiştik. Sonra daha da iyileri oldu. Sibel Can´ı da ilk çıktığında hatırlıyorum çok konuşulmuştu güzelliği, dansı..
Şimdi mi? Herşeyden gani gani... Tv kanalları o kadar çok ki ara ki bulasın ne izleyeceğim diye.. Evimizde bulaşık yıkama derdi de yok artık ama kimsemiz eziyet istemiyoruz ya hangi otelin hangi balo salonunda tanımadığımız insanlarla kutlayalım ya da hangi ülkede yer bildirip havamızı atalım diye yarışıyoruz adeta:)
Neyse bugüne gelmeden daha fazla, büyümeyen, kirlenmeyen güzellikteki o çocukluk yıllarının duygularıyla girdiğiniz bir yıl olsun. Daha az acı, daha az endişe ve korku duymayacağımız bir yıl olsun. Eksilmesin artsın güzel dilekleriniz. Sevdiğiniz ve sevildikleriniz yanıltmasın sizi aynı kişiler olsun.

Anahtar Kelimeler: Yeni
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medya & Kıssadan Hisse.. (10 Mart 2018 - Cumartesi)
Şubat´in Ondörtü... (14 Şubat 2018 - Çarşamba)
Yeni Yıla Beş Kala... (26 Aralık 2017 - Salı)
Erkeklerin Dünyasında Kadın Olmak.. (24 Şubat 2016 - Çarşamba)
Asıl önemli olan insan faktörü!-2 (28 Temmuz 2015 - Salı)
Asıl önemli olan insan faktörü!-1 (27 Temmuz 2015 - Pazartesi)
Erdek`te Yaz ayları (18 Eylül 2014 - Perşembe)
Daha şirin bir Erdek istiyorum (19 Ağustos 2014 - Salı)
Aşka Davet Havaları… (19 Mart 2012 - Pazartesi)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler