YÜREĞİ BU KENT İÇİN ATANLAR
Tarih: 28.1.2017 19:09:00 / 1418okunma / 0yorum
Süleyman ÖZAYDIN

Manyas´ta doğup, büyümüş sonrasında ise ülkemizin çeşitli kentlerinde kimisi iş hayatına, kimisi memuriyet ile yaşamına devam eden çok sayıda hemşerimiz var.
hemşerimiz var. Bazılarının konumları ve kariyerleri gerçekten gıpta edilecek düzeydedir, isimlerini burada yazamıyoruz, unuttuklarımız olabilir. Ancak bunların içlerinden birisi var ki! Bunu pek çoğunuz tahmin ediyorsunuz. BİL-FEN Okullarının sahibi Ali Osman Öztürk, bu ağabeyimiz kendisi Börülceağaç mahallemizdendir. İstanbul´da eğitim alanında bugün ülkemizin özel okul alanında önde gelen isimlerindendir.
Ali Osman Öztürk, Manyas´ta özellikle eğitim kurumlarımıza yaptığı yardımlar hatırı sayılır cinstendir. Meslek Yüksek Okulu, Anadolu Lisesi, Belediyemiz bunlar sadece ilk etapta aklımıza gelenlerdir. Bunun yanı sıra son zamanlarda Ali Osman Öztürk Panayır çayırı olarak bildiğimiz alandan Belediyeden uzun süreli olarak arazi kiraladı. Amacı burada termal su araştırması yapıp, bulduğunda ise öncelikli seracılık alanında yatırımlar yapmak, konu ile ilgili olarak yine Ali Osman Öztürk´ün yakın arkadaşı hemşerimiz Hasan Saygı ağabeyimiz sürekli olarak Manyas ile bağını koparmıyor. Hasan Saygı ağabeyimiz de Manyas´a bir şeyler kazandırmanın sevdasında olan bir hemşerimizdir. Yatırım yapmak isteyenleri Manyas´a yönlendiriyor, Belediye ile bağlantıyı kuruyor, onlarla birlikte gelip bölgeyi tanıtıyor. Bu arada Manyas Barajı sağ sahil sulama projesi müteahidi Günaydın Özdoğan´ın hakkını da teslim etmek gerekir. Özdoğan bu ilçe için çok şeyler yapmıştır. TOKİ Camisi çevre düzenlemesi, İmam-Hatip Lisesi bahçesinde kullanılamayan binanın yıkım ve harfiyatı, Çarşı Camisine katkısı, Kızıksa ilk ve Ortaokulu yemekhane inşaatı katkısı ilk aklımıza gelenlerdir. Bunun yanında daha bir çok kuruma yararlı çalışmalar yapmıştır. Hiç unutmam, Çarşı Camisinin açılış töreninde hemen herkes plaket ile ödüllendirilirken, Günaydın bey es geçilmişti. Bu kadar çalışmaya, katkıya bir plaket çok görülmüştü. Oysa Günaydın bey iş makinaları, kamyonları, hatta betonu ile hiç bir çıkar gözetmeden yardıma koşmuştu. Aslında o Manyas´lı değildi, ama bu kent için de hiç bir katkıdan kaçınmamıştı. Gideni Ali Osman Öztürk gibi Günaydın beyde kimseyi geri çevirmemişti. Bu nedenledir ki bu kişiler bana göre yüreği Manyas için atanlardır. Kendilerini içtenlikle kutluyorum.

Anahtar Kelimeler: YÜREĞİ, KENT, İÇİN, ATANLAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN ÖNEMİ (23 Ocak 2019 - Çarşamba)
Emniyet Kemeri (17 Ocak 2019 - Perşembe)
Huzur ve Güven (29 Aralık 2017 - Cuma)
Basın toplumun müşterek sesidir (13 Ekim 2017 - Cuma)
Değermiy di? (31 Ağustos 2017 - Perşembe)
Üretmek ve sigorta (10 Ağustos 2017 - Perşembe)
Manyas usulü yaya kaldırımı işgali (22 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Termal Su ve Huzur Evi (12 Temmuz 2017 - Çarşamba)
Anlayan beri gelsin! (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Bu sorumsuzluğa artık bir son verilsin! (05 Temmuz 2017 - Çarşamba)
Kentin giriş ve çıkışı çok önemli (06 Haziran 2017 - Salı)
Uzman Doktor yoksa vur kilidi kapıya! (30 Mayıs 2017 - Salı)
Sağlık Bilinci (08 Nisan 2017 - Cumartesi)
Hobi Bahçeleri oluşturmak (24 Mart 2017 - Cuma)
Gün Birlik Olma Günüdür (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler