Bugün, 2 Şubat 2023 Perşembe

Ayvalık’ta kadınlar için önemli bir proje hayata geçti

Ayvalık’ta Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Kadın Sağlığını Güçlendirme Projesi hayata geçti.

Ayvalık’ta Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Kadın Sağlığını Güçlendirme Projesi hayata geçti. 
Ayvalık Belediyesi Mahalle Evleri ve Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Ayvalık Şubesi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Kadın Sağlığını Güçlendirme Projesi’ni hayata geçirdi. 
Proje dâhilinde Ayvalık Belediyesi Mahalle Evleri ve Kadın Danışma Evi ve KASAİD ile birlikte düzenlediği ilk toplantı Ali Çetinkaya Mahalle Evi’nde düzenlendi. 
Kadın Buluşmaları ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ eğitimleri ile başlayan program, Ayvalık Belediyesi Mahalle Evlerinde yapılan eğitimler, İletişim Uzmanı Hülya Ayvalı ve Sosyolog Zeynep Batur tarafından verildi. 
‘Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde Yasal Haklarımız’ ve ‘Kadın Sağlığı’ konu başlıkları olmak üzere ayrı günlerde sürdürülerek 3 ay devam edecek ve buluşmalar, her hafta bir mahalle evinde tüm Ayvalıklı kadınlara yönelik olarak sürecek. 
Bir sonraki toplantının 30 Kasım 2022 günü saat 13.30’da Hamdibey Mahalle Evi’nde yapılacağı bildirildi.                                   Haber Merkezi
   • Perşembe 9.8 ° / 0.2 ° Günesli
  • Cuma 7.7 ° / 0.3 ° Siddetli yagmurlu
  • Cumartesi 5 ° / -2.1 ° Orta kuvvetli yagmurlu