Bugün, 15 Temmuz 2024 Pazartesi

Büyükşehir’den sanat etkinlikleri

Büyükşehir’den sanat etkinlikleri

Dünyaca ünlü sanatçılar, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Balıkesir’in muhteşem atmosferinde klasik müzik konserleri verecek.

Dünyaca ünlü sanatçılar, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Balıkesir’in muhteşem atmosferinde klasik müzik konserleri verecek. 
Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları Uluslararası Yaz Akademisi kapsamında düzenlenecek konserler; 21 Ağustos’ta Ayvalık’ta başlayacak, bir hafta boyunca 5 ilçede devam edecek. Ücretsiz olan konserlerin tamamı Balıkesirlilerin katılımına açık olacak. 
Dünyaca ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın’ın, Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) 2022 Uluslararası Yaz Akademisi; Büyükşehir Belediyesi’nin de işbirliğiyle Ayvalık’ta düzenlenecek. Akademi kapsamında 21 Ağustos ve 27 Ağustos günlerinde her akşam farklı bir noktada dünyaca ünlü sanatçılar solo, oda müziği ve orkestra müziği konserleri gerçekleştirecek. Ayvalık Sebahat - Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi’nde yapılacak konser provaları ve çalışmalarda, Türkiye ve yurtdışında konservatuarlarda eğitim alan çok sayıda genç müzisyen de sanatçıların deneyimlerinden faydalanma imkânı bulacak. 
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “21 – 27 Ağustos tarihleri arasında ulusal ve uluslararası çapta birbirinden kıymetli sanatçılarla bir arada olacağız. Ayrıca Cihat Aşkın’ın kentimize verdiği önem, Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin kültür ve sanat hayatını zenginleştirme çabalarımıza büyük katkı sağlayacaktır. Tüm Balıkesirlileri konserlerimize bekliyoruz.” dedi. 
KONSER TAKVİMİ: Proje kapsamında 21 Ağustos Pazar günü 20.00’de Ayvalık Taksiyaris Kilisesi Anıt Müzesi, 22 Ağustos Pazartesi 20.00’de Gömeç Sadettin Baycan Parkı, 23 Ağustos Salı 20.00’de Ayvalık Sarımsaklı Balpark yanı, 24 Ağustos Çarşamba 20.00’de Edremit Güre Amfi Tiyatro, 25 Ağustos Perşembe Ayvalık Amfi Tiyatro, 26 Ağustos Cuma 20.00’de Burhaniye Ören Amfi Tiyatro, 27 Ağustos Cumartesi 20.00’de Avlu Kültür ve Sanat Merkezi’nde klasik müziğin seçkin eserlerinden oluşan konserler gerçekleştirilecek. Ayrıca tüm bu süreç boyunca sokak ve parklar başta olmak üzere şehrin birçok noktasında mini konserler verilecek. 
YER ALACAK SANATÇILAR: Keman Virtüözü Cihat Aşkın önderliğinde yürütülecek çalışmalarda yer alacak 16 sanatçı ise Alexander Mekaev (Piyano), Ani Schnarch (Keman), Beste Tıknaz Modiri (Viyola), Burcu Yazıcı (Viyola), Can Özhan (Keman), Ceylan Kabakçı (Keman), Çağdaş Özkan (Piyano), Dilbağ Tokay (Çello), Gonca Bilget (Keman), Gökhan Aybulus (Piyano), Itzhak Rashkovsky (Keman), Kimball Gallagher (Piyano), Musa Eren İşkodralı (Çello), Ozan Sari (Keman), Sevil Ulucan Weinstein (Keman). 
Sanat Yönetmenliğini Cihat Aşkın’ın üstlendiği CAKA 2022 Ayvalık Müzik Yaz Akademisi’nin koordinatörlük görevini Mesut Çaşka ve Hasan Hakan Okay yürütmekte olup, idari heyeti ise Eren Akçay, Rıfat Beltekin ve Nisan Aşkın’dan oluşuyor.                            
Haber Merkezi
 Anahtar Kelimeler: Büyükşehir’ sanat etkinlikleri
  • Pazartesi 35.4 ° / 17.9 ° Güneşli
  • Salı 36.7 ° / 18.8 ° Güneşli
  • Çarşamba 36.1 ° / 20.8 ° Güneşli