Bugün, 2 Şubat 2023 Perşembe

Cumhuriyet Meydanı’nda 3X3 Basketbol Turnuvası düzenlendi

Bandırma Belediyesi tüm basketbol severlerin ilgisini çeken büyük bir organizasyona imza attı. 9-11 Eylül tarihlerinde...

Bandırma Belediyesi tüm basketbol severlerin ilgisini çeken büyük bir organizasyona imza attı. 9-11 Eylül tarihlerinde, uluslararası statüde Türkiye’de ilk kez düzenlenen; 3X3 Basketbol Turnuvası Bandırma Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirildi. 

Heyecan verici, dinamik ve yenilikçi 3x3 Basketbol, dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki sokak basketbolundan esinlenerek geliştirilen, 2010 yılından bu yana Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) resmi organizasyonu olan ve uluslararası spor etkinliklerinde kendine yer bulan 3X3 Basketbol, 2013 yılıyla birlikte Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından ülkemizde de hayata geçirildi. 

3X3 Basketbol, oynanan maçlarda sahaya yansıyan inanılmaz heyecan ve renkli gösterileriyle dünyanın en yaygın ve büyük izleyici çeken takım sporlarından biri oldu. Ülkemizin birçok noktasında gerçekleştirilen 3X3 Basketbol Türkiye Turu’na her yıl binlerce basketbol sever katılıyor. Üstelik turnuvalara katılmak için lisanslı basketbolcu olmaya da gerek yok! Basketbol sporunu seven, kendini ispatlamak isteyen herkes turnuvalara katılabiliyor. 

Özel bir turnuva da olsa Bandırma Belediyesi’nin düzenlediği 3X3 Basketbol Turnuvası, uluslararası anlamıyla Türkiye’de ilk kez gerçekleşti. 2010 yılında ülkemizin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Basketbol Şampiyonasında, gümüş madalya ile dünya 2.’si olan efsane Milli Takımımız 12 Dev Adam’ın kadrosunda yer alan Sinan Güler’in, Güler Legacy takımıyla forma giyerek mücadele ettiği Bandırmadaki turnuvaya, her yaştan sporsever büyük ilgi gösterdi. 

Oynanan maçlarda alınan puanların resmi FIBA sıralamasına girdiği Bandırma Uluslararası 3X3 Basketbol Turnuvasının sonunda: 1. Takım, efsanevi Basketbol Milli Takımımız 12 Dev Adam’dan biri olan Sinan Güler’in de forma giydiği Güler Legacy, 2. Takım Eski Basketçiler, 3. Takım Alsancak Premium, 4. Takım Inferno oldu. 

Dereceye giren takımlara kupa ve madalya dışında para ödülü de verildi. Şampiyon Güler Legacy 20.000 TL, 2. olan Eski Basketçiler 14.000 TL, 3. olan Alsancak Premium 8.000 TL, 4. olan Inferno ise 4.000 TL para ödülünün sahibi oldu.   • Perşembe 9.8 ° / 0.2 ° Günesli
  • Cuma 7.7 ° / 0.3 ° Siddetli yagmurlu
  • Cumartesi 5 ° / -2.1 ° Orta kuvvetli yagmurlu