Bugün, 15 Temmuz 2024 Pazartesi

Dış Mekan LED Ekranların Hava Koşullarına Dayanıklılığı: Kaliteli Seçim Rehberi

Dış Mekan LED Ekranların Hava Koşullarına Dayanıklılığı: Kaliteli Seçim Rehberi

LED ekranlar hem iç hem de dış mekanlarda tercih edilebilen harika ürünler. Artık işletmelerin çok büyük bir kısmı bu ürünlere bünyesinde yer vermeyi tercih ediyor.

LED ekranlar hem iç hem de dış mekanlarda tercih edilebilen harika ürünler. Artık işletmelerin çok büyük bir kısmı bu ürünlere bünyesinde yer vermeyi tercih ediyor. Tabi ki işletmeler dış mekan led ekran satın alırken her zaman paralarının karşılığını almak istiyorlar. Olabilecek en kaliteli ve uzun ömürlü ürünler tercih ediliyor. Böylece LED ekranlar kısa sürede ödenen ücretleri geri kazandırıp uzun vadede işletmeleri kâra geçiriyor. 

LED Ekran Kalitesi Nasıl Belirlenir?

Kaliteli bir LED ekran satın almak için belirli etmenlere dikkat etmek şart. Burada ilk sırayı malzeme kalitesi alıyor. Her zaman doğru malzemelerin kullanıldığından emin olmak şart. Kullanılan ışık kaynaklarının ucuz malzemelerden tercih edilmesi LED ekranların çok daha kısa ömürlü olmasına ve sürekli piksel sorunlarının yaşanmasına sebep oluyor. Bu da kullanımda ciddi bir sorun anlamına gelmekte. 

İşletmeler üreticilerden led ekran teklifi alırken dayanıklılığa da çok önem veriyor. Her zaman olabilecek en dayanıklı ürünlerin satın alınmasına çalışılıyor. Bu aşamada üretici firmaların sundukları garanti süreleri de önemli. Kendi ürettiği LED ekranlara güvenen markalar çok daha uzun süreli garantiler sunabiliyorlar. Bu da ürünlerin dayanıklı olduğunu gösteren etmenler arasında yer alıyor. 

Hava Koşullarına Karşı Dayanıklılık Ne Kadar Önemli?

Satın alınacak olan LED ekranların kullanım alanı dayanıklılık konusunda çok önemli bir etmen olarak karşımıza çıkıyor. İç mekan LED ekranlar genel olarak suya maruz kalmayan ve yalnızca tozlanmaya  karşı direnç göstermesi gereken ürünler oluyor. Bazı ekranlar yüksek ya da düşük sıcaklıklarda kullanılabildiğinden bu sıcaklıklarda sorunsuz bir hizmet verebilecek olan ürünler tercih ediliyor. 

İşletmeler dış mekan led ekranları satın alırken daha farklı etmenlere dikkat ediyorlar. Dış mekanlarda kullanılan LED ekranlarda hava koşullarına karşı dayanıklılık çok önemli oluyor. Montaj aşamasında alınan önlemler ile birlikte LED ekranlar tüm hava koşullarına dayanıklı bir hale gelebiliyorlar. Böylece her iklimde kullanılması uygun oluyor. 

LED Ekranlar Hangi Hava Koşullarına Dayanıyorlar?

LED ekranların en önemli özelliklerinden bir tanesi hava koşullarına karşı yüksek dayanımı. Aklınıza gelebilecek tüm hava koşullarında bu harika ekranlar hizmet vermeye devam ediyorlar. Genel olarak ekranların dışında bir koruyucu katman oluşturuluyor ve bu katmak ekranın direkt olarak su ile temas etmesini engelliyor. Küçük temaslar yaşanıyor olsa da bu temaslar LED ekranların kendisine bir zarar veremiyor. 

Her zaman ilk akla gelen kar ve yağmur suları olsa da rüzgar LED ekranlar için önemli tehditlerden bir tanesi. Totem LED ekranlarda sert rüzgarlar önemli tehlikeler ortaya çıkarabiliyor. Ancak bu ürünler de beton temeller üzerine monte edildiğinden LED ekranların devrilmesi gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalınmıyor. Tüm hava koşullarında LED ekranlar kaliteli bir hizmet vermeye devam ediyorlar. 

LED Ekranların Daha Dayanıklı Olması İçin Yapılması Gerekenler Neler?

LED ekranların hava koşullarına daha rahat dayanabilmesi için alınabilecek bazı önlemler de var. LED ekranlara nem önemli zararlar verebiliyor. Ürünün bozulmasına ya da bazı kısımlarının küflenmesine yol açabiliyorlar. Bunun olmaması adına ekranların nemden arındırılan alanlara kurulması çok önemli. Eğer bu mümkün değilse nemin LED ekrana ulaşmasını engelleyecek olan koruyucu katmanların kullanılması gerekli oluyor.  • Pazartesi 35.4 ° / 17.9 ° Güneşli
  • Salı 36.7 ° / 18.8 ° Güneşli
  • Çarşamba 36.1 ° / 20.8 ° Güneşli