Bugün, 19 Temmuz 2024 Cuma

Edincik altına yeni düzen getirilecek

Edincik altına yeni düzen getirilecek

Erdek Belediye Başkanı Karışık: “Bölgenin alt yapısını hazırlayacağız”

Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, Edincik altında vatandaşların ilgi gösterdiği halk plajının araç girişlerinin engellenmesiyle ilgili bilgi verdi. Bu bölgenin hiçbir alt yapısının bulunmadığına dikkati çeken Karışık, şunları söyledi:

“Bu bölgeye birçok araç, hatta karavanlar giriyordu. Bu araçlar, kumun üzerine park ediyorlardı. Bölgede tuvalet de yok. Bu nedenle birçok kişinin tuvaletlerini açıkta yaptıkları konusunda ciddi şikâyetler alıyorduk. Buna bağlı şekilde Erdek Belediyesi olarak bölgeye araç girişini engellemek zorunda kaldık.”

DÜZENLEME YAPARAK AÇACAĞIZ

Bu bölgede düzenleme yapmak için Millî Emlak Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduklarını belirten Belediye Başkanı Burhan Karışık, “Elbette ki bu bölgeden vatandaşlarımızın yararlanmalarını biz de istiyoruz. Ancak bu şekilde olmaz. Gerekli izni alır almaz bölgenin alt yapısını hazırlayarak vatandaşlarımıza yeniden açacağız.”

KÜÇÜKOVA DA AYNI DURUMDA

Erdek’e bağlı İlhanlar Mahallesi yakınındaki Küçükova bölgesine de vatandaşların özellikle ilkbahar ve yaz aylarında büyük ilgi gösterdiğine işaret eden Karışık, şunları aktardı:

“Ancak Küçükova’nın da Edincik altından farkı yok. Bu bölgenin de altyapısı bulunmuyor. Neredeyse her gün 250 aracın girdiği Küçükova, ne yazık ki vatandaşların duyarsızlığı nedeniyle her gün pislik içinde. Oysa Küçükova’da yola yakın 7-8 çöp konteyneri yer alıyor. Ama vatandaşlarımız, çöplerini bu konteynerlere atmak yerine, bulundukları yerlerde bırakıp gidiyorlar. Bu yerde de yeni bir düzenleme yapmak istiyoruz. Bunun için Orman Bakanlığı’na başvurarak, yerin belediyemizin sorumluluğuna verilmesini istedik.”

Önder BALIKÇIHayrettin Arca
28.06.2024 19:17:08
Buraların sorunlarını biliyordunuzda niye sezon başlamadan tamamlamadiniz illa sezon açılınca mi kapamak aklınıza geldi ayrıca cugra oteller önlerinde her işletme kendi kafasına göre yer açıp masa sandalye atmış halkın denize ulaşımını engelliyor çözüm mercii kim herkez birbirine top atıyor ilgi yok önceleri Büyük şehir belediyesi karışıyor diyorlardı şimdi kendinizde çözüm yine yok.

BÜLENT DOĞU
30.06.2024 14:51:34
ERDEK BELEDİYESİ NE ZAMANDAN BERİ EDİNCİGE KARIŞIYOR EDİNCİK BANDIRMAYA BAGLIDIR ERDEK BELEDİYESİ KENDİ SORUMLULUGUNDAKİ YERLERE BAKSIN

Anahtar Kelimeler: Edincik altına düzen getirilecek
  • Cuma 39.4 ° / 20.4 ° Güneşli
  • Cumartesi 37.8 ° / 19.2 ° Güneşli
  • Pazar 39.5 ° / 18 ° Güneşli