Bugün, 19 Temmuz 2024 Cuma

Erdek'te park sorununa geçici çözüm belli!

Erdek

Erdek'te yaşanan otopark sorunu gün geçtikçe büyüyor.

Erdek'te yaşanan otopark sorunu gün geçtikçe büyüyor.

Özellikle yaz aylarındaki nüfus yoğunluğu nedeniyle Erdek'te araç sayısındaki artış, trafik ve park sorununu beraberinde getiriyor.

İlçemizde açık-kapalı otopark olmaması nedeniyle tatilci aracını bırakacak yer bulamıyor. Durum böyle olunca gün boyunca yazılan cezalar vatandaşın cebini yakıyor. Ancak özellikle bayram tatili nedeniyle ciddi bir tatilci akınına uğrayan Erdek'te yaz tatili nedeniyle kapanan okul bahçelerinin otopark olarak açılmaması tepkilere neden oluyor. 

İlçenin çeşitli mahallelerinde bulunan okul bahçelerinin otopark olarak kullanılması durumunda park sorununun geçicide olsa rahatlayacağını hatırlatan vatandaşlar "Okul bahçelerini otopark olarak açılması gerekiyor. Hem okul aile birliklerine gelir olur hem de Erdek'te park sorunu bir nebze de olsa azalır. Ancak görüyoruz ki yoğun turizm sezonuna girdiğimiz şu günlerde okul bahçeleri otopark olarak açılmadı. Demek ki hatalı park nedeniyle ceza yazmak, okulları otopark olarak açmaktan daha kolay" diye konuştular.

Haber: Tuncay ErtanOgün Sargın
16.06.2024 20:35:03
Doğru fakat İstanbul'daki gibi, 100 araç lık bir otoparka, araçları üst üste koyup 500 tane araç park etmemek şartıyla,

Duygu Açar
17.06.2024 02:04:01
Stadyum otoparka tekrar açılmalı çok geniş bir alan niye kapatıldı ki ne güzel isteyen herkes ücretsiz bir alana bırakıyordu epey arac alıyordu hiç sıkıntı yoktu bari bi kısmını açsalar

Ismail yigit
17.06.2024 11:39:00
Çözüm belli, neden okullari açıp 2 adam koyup, 30 tl den para kazansalar.Herkes mutlu olsa

Anahtar Kelimeler: Erdek' sorununa geçici çözüm belli!
  • Cuma 39.4 ° / 20.4 ° Güneşli
  • Cumartesi 37.8 ° / 19.2 ° Güneşli
  • Pazar 39.5 ° / 18 ° Güneşli