Bugün, 19 Temmuz 2024 Cuma

Milletvekili Akın, CHP´nin Esnaf Bakanlığı kuracağını açıkladı

Milletvekili Akın, CHP´nin Esnaf Bakanlığı kuracağını açıkladı

Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ziyaret ettiği Bandırma´da vatandaşlara seçim beyannamesini aktardı.

Akın, partililerle Bandırma çarşı esnafını dolaşarak hayırlı işler diledi.
Esnafların AKP´nin ekonomi politikalarından olumsuz olarak en çok etkilenen kesimlerden biri olduğunu söyleyen Akın, esnaflara seçim vaatlerden söz etti.
Akın, "Esnaf Bakanlığı kurarak, esnaf ve sanatkarların sorunlarının siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız. Ruhsatlandırma işlemlerinin esnaf odaları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Suriyelilerin vergiden ve yasal yükümlülüklerden muaf şekilde iş yaparak haksız rekabet etmesini önleyeceğiz. Sosyal güvenlikte norm ve standart birliğini sağlayacağız. Esnaf aleyhine olan farklılıkları ortadan kaldıracağız. Desteklerle ve teşviklerle ekonomide yeniden söz sahibi olmanızı sağlayacağız. Kira stopajını kaldıracağız; kira, araç gideri vb. işyeri masraflarının vergiden düşürülmesini sağlayacağız, yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi dükkan sahibi olmasını sağlayacağız. Kredi Kefalet Kooperatiflerini güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracağız." dedi.
Turizm sektörü ile ilgili de partisinin projelerini ziyaret ettiği esnaflarla paylaşan Akın, "Turizmde gözde ülke konumundayken, AKP´nin turizmi baltalayan politikaları nedeniyle eski önemini kaybetti. Kültür ve Turizm için ayrı bakanlıklar ihdas ederek, Turizm Bakanlığı´nı yeniden kuracağız. Her yıl 800 köyü turizm köyü ilan edecek ve köy turizmi altyapısını geliştireceğiz. 5 yılda en az 4 bin turizm köyünde en az 40 bin oda inşa edeceğiz. Sağlık, kültür, gastronomi, inanç, fuar ve kongre turizmi gibi temalara yoğunlaşan dönemsel tanıtım programlarıyla turizmde çeşitliliği sağlayacağız. Her yıl olanağı olmayan 100 bin aileye 5 Bin TL yurtiçi turizm çeki desteği vereceğiz. Turizm Trenleri Projesi kapsamında özel donanımlı trenlerle Türkiye turları düzenleyeceğiz. Ürün geliştirme ve lisans desteği sunacağız. Turizmde kentleri markalaştırarak rekabet gücünü artıracağız. Ülkenin tarihsel ve doğal zenginliklerinin envanterini tamamlayıp turizm mekanları haritası oluşturacağız." dedi.
Esnaf ziyareti sona erdikten sonra, Bandırma Belediyesi iftar sofrasına katılan Akın, burada da yemek servisini üstlendi. Akın, iftardan sonra Bandırma Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında gazeteci-yazar Nurgül Yeşilbağ´ın "Kelebek" isimli kitabının imza etkinliğine katıldı.
Haber Merkezi  • Cuma 39.4 ° / 20.4 ° Güneşli
  • Cumartesi 37.8 ° / 19.2 ° Güneşli
  • Pazar 39.5 ° / 18 ° Güneşli