Bugün, 19 Temmuz 2024 Cuma

Paris Olimpiyatları Ön Elemesi, Ören Plajı’nda yapıldı

Paris Olimpiyatları Ön Elemesi, Ören Plajı’nda yapıldı

Başkan Akın: Balıkesir’i tüm sporların merkezi haline getireceğiz

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğinde Ören Plajı’nda CEV Plaj Voleybolu Milletler Kupası 2024 Turnuvası 1. Ayak Müsabakaları (Paris Olimpiyatları Ön Elemesi) gerçekleştirildi. Finale kalan takımlara kupalarını takdim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Balıkesir’i tüm sporların merkezi haline getireceklerini vurguladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu ortaklığıyla düzenlenen CEV Plaj Voleybolu Milletler Kupası 2024 Turnuvası 1. Ayak Müsabakaları, 17-19 Mayıs günlerinde Burhaniye Ören Plajı’nda gerçekleştirildi. Balıkesir’deki bu dev organizasyonda kadınlar kategorisinde; Avrupa’dan Türkiye, Çekya, Finlandiya, Yunanistan, Danimarka, Kuzey İrlanda, erkekler kategorisinde ise Türkiye, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, İskoçya ülkelerinin milli takımları olimpiyata gitmek için ter döktü. Kadınlarda finalde Çek Cumhuriyeti Milli Takımı’nı yenen Finlandiya Milli Takımı 1’inci olurken, erkeklerde ise; Polonya Milli Takımı’nı mağlup eden Portekiz 1’inci oldu. Kendi kategorilerinde 1. ve 2. olan ülkeler; erkeklerde Portekiz ile Polonya, kadınlarda ise Finlandiya ile Çek Cumhuriyeti Milletler Kupası Finali’ne gitmeye hak kazandı.

 “BALIKESİR, TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK”

Kazanan takımlara kupalarını takdim eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın; Avrupa Voleybol Konfederasyonu Uluslar Kupası, Avrupa Kıtası ön elemelerinden bir tanesi olan bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Balıkesir’imiz; sadece futbolun sadece güreşin değil, tüm sporların merkezi. Burhaniye’mizde CEV Olimpiyat Elemesini, voleybol için hayata geçirdik. Finali gerçekleştirdik, burada finale çıkanlar olimpiyatlara gidiyorlar. Bu tür sporları ve diğer tüm sporları Balıkesir’imizde hayata geçireceğiz. Hep söyledim tekrar söylüyorum; Balıkesir, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Herkesi spor yapmaya ve güzel Balıkesir’imizi gezip görmeye davet ediyorum.” diye konuştu.  • Cuma 39.4 ° / 20.4 ° Güneşli
  • Cumartesi 37.8 ° / 19.2 ° Güneşli
  • Pazar 39.5 ° / 18 ° Güneşli