google-site-verification=AyPDXu7iTDgLVbE7aF3UlopiE1URnJAOt9eXvgCQPF8
Bugün, 31 Mayıs 2023 Çarşamba

Paşalimanı Muhtarı Deniz Kıran: ?Paşalimanı adası sahipsiz kaldı?

Paşalimanı Adası´na ismini veren Paşalimanı Mahallesi Muhtarı Deniz Kıran, mahallelerinin en önemli sorununun ulaşım ve sağlıktan kaynaklandığını belirtti.

Paşalimanı Adası´na ismini veren Paşalimanı Mahallesi Muhtarı Deniz Kıran, mahallelerinin en önemli sorununun ulaşım ve sağlıktan kaynaklandığını belirtti.
Kışın 100 dolayında olan nüfuslarının yaz aylarında 2 binlere ulaştığına dikkati çeken Kıran, şunları söyledi:
?Adamızın yolları çok bozuk. Yıllardır en küçük bir onarım bile yapılmadı. Sağlık ocağımızda hemşire yetersiz. Adamızdaki herhangi önemli bir rahatsızlık durumunda deniz ambulansı yalnızca Balıklı iskelesine yanaşıyor. Diğer dört mahallede ciddi bir hastalığı olan, örneğin kalp krizi geçiren bir vatandaşı, Balıklı iskelesine nasıl götüreceğiz? Yazın, 5 mahallesinin nüfusu 10 bini geçen adamız yıllardır kaderine terk edildi. Tüzel kişilikleri kaldırılmadan önce bütçeleri de olan muhtarlıklarımız çok daha iyi hizmet verirdi. Şimdi vatandaşlar, sanki tüm yetkiler elimizdeymiş ve bütçemiz varmış gibi aynı hizmeti bizlerden bekliyorlar. Para ve bağış toplamamız yasak. Büyükşehir´den gelen hiçbir hizmet yok. Elimiz, kolumuz bağlı.? 

Adadaki mahallelerde arazöz olmasına karşın traktör bulunmaması nedeniyle olası bir yangında ciddi tehlikeler yaşanabileceğine işaret eden Kıran, ?Siyasilerin ve yetkililerin artık Paşalimanı diye bir yerin varlığını kabul etmelerini bekliyoruz? dedi.
Paşalimanı Mahallesi´nin geçim kaynaklarını turizmin yanı sıra zeytincilik ve az koyunculuğa dayalı hayvancılığın oluşturduğuna işaret eden Kıran, ?Muhtarlıkta ilk dönemimi yaşıyorum. Tüm zorlukları azalarım Atilla Yıldız, Eyüp Eren, Nail Durmaz ve Ali Çavuş ile birlikte aşmak için çaba harcıyoruz? diye konuştu.
Haber : Önder Balıkçı  • Çarşamba 25.7 ° / 12.4 ° Düzensiz Yağmur Mümkün
  • Perşembe 25.3 ° / 11.3 ° Parçalı Bulutlu
  • Cuma 26.8 ° / 11.7 ° Şiddetli yağmurlu